Jak zwiększyć kontrolę nad piłką golfową?

Kontrola piłeczki golfowej to klucz to jedna z najważniejszych, ale także najtrudniejszych w opanowaniu umiejętności, która wyniesie jakość naszej gry na nowy poziom. W jaki sposób poprawić kontrolę nad uderzeniem piłki?

Ćwicz częściej z putterem

Skupiając się na polepszeniu kontroli nad uderzoną piłką, z reguły stawiamy na ćwiczenia obejmujące długie loty piłki. Czy to dobry sposób na faktyczne poznanie sposobu, w jaki piłka golfowa reaguje? Niekoniecznie. Doskonalenie kontroli nad piłką najlepiej zacząć od najkrótszych dystansów, nieprzekraczających 10 metrów.

Treningi z putterem na bardzo małych odległościach przyniosą wiele korzyści – w tym także większą świadomość tego, jak piłki golfowe faktycznie reagują na nasze uderzenie. To pozwoli nam przenieść tę wiedzę na ćwiczenia z odległymi dołkami.

Odpowiedni chwyt kija to podstawa

Już podczas pierwszych lekcji dowiadujemy się o tym, jak wielkie znaczenie w golfie ma chwyt kija. Każdy dobry trener z uporem maniaka będzie wspominał o tym, że rozluźnienie chwytu to fundamentalny czynnik wspierający kontrolę piłki golfowej podczas uderzenia.

Zbyt mocny uścisk wprawdzie nada odpowiedniej siły, ale całkowicie zniweczy precyzję, która w golfie jest tak bardzo istotna. Przed każdym uderzeniem upewnij się, że rozluźniasz palce na gripie i pozwalasz zainicjować ruch kija z ramion – to zwiększy kontrolę nad piłką.

Myśl o oddechu podczas uderzenia

Oddech – jego głębokość i częstotliwość to istotny aspekt determinujący jakość wyników w wielu dyscyplinach sportowych. Nie inaczej jest w przypadku golfa. Przed istotnym dołkiem często wstrzymujemy wydech, licząc na to, że w jakiś sposób pomoże nam to umiejscowić piłkę tam, gdzie chcemy. Nic bardziej mylnego.

Tylko powolny, kontrolowany i głęboki oddech zapewni nam maksymalną kontrolę nad ciałem, a co za tym idzie, także kontrolę na torem lotu piłki. Wielu początkujących golfistów zapomina o oddychaniu, ale bez obaw, tego da się wyuczyć. Na początku warto po prostu o tym pamiętać – po kilkudziesięciu dołkach ten zwyczaj wejdzie nam w krew.

Share

Zobacz inne