Jak wybrać najlepszy lek na pamięć i jak będzie on działał?

W dzisiejszych czasach musimy przyzwyczaić się do życia w ciągłym stresie. Oddziałuje on na nas z każdej strony, a my sami nie dbamy o to, by minimalizować jego skutki. W efekcie możemy zacząć odczuwać szereg, przykrych dolegliwości, jak chociażby problemy z pamięcią i koncentracją. Wówczas doświadczamy trudności w skupieniu uwagi i możemy czuć narastającą frustrację. Jednocześnie w wielu aptekach obecnie znajdziemy leki na pamięć, które pomogą nam się z problematycznymi zaburzeniami łatwo uporać. Jednak jak wybrać najlepsze z nich i na jakiej zasadzie będą one działać?

Leki na pamięć – w jaki sposób one działają?

Lek na pamięć ma spełniać bardzo prostą funkcję. Przede wszystkim jego zadaniem jest wspomaganie naszego układu nerwowego i redukcja szkodliwych czynników, które w destrukcyjny sposób wpływają zarówno na naszą pamięć, jak i na naszą koncentrację. Leki na poprawę pamięci mają jednak o wiele bardziej wszechstronne zadanie. Mają one wspierać pracę neuroprzekaźników w mózgu, które odpowiedzialne są za przetwarzanie bodźców oraz sygnałów. Warto zauważyć, że zwykle takie leki dostępne są całkowicie bez recepty, a co za tym idzie, możemy nabyć je w większości aptek lub sklepów z suplementami diety. Kuracja takimi lekami zwykle wymaga czasu, jednak pierwsze, widoczne rezultaty powinny pojawić się już po około 1 lub 2 tygodniach. Oczywiście warto w tym momencie podkreślić, że kluczem do sukcesywnego wsparcia pracy naszego mózgu jest regularne przyjmowanie leków. Wówczas możemy faktycznie oczekiwać spektakularnych rezultatów.

Jak wybrać najlepszy lek na pamięć? Zwróć uwagę na jego skład!

Leki na pamięć, które obecnie dostępne są w sprzedaży, mogą mieć maksymalnie zróżnicowany skład. To właśnie zapoznanie się z etykietą produktu jest podstawą przy jego wyborze. Wobec tego, jaki skład powinien mieć najlepszy lek na poprawę pamięci? Otóż:

  • kwasy tłuszczowe omega – 3 – najważniejszy jest w tym momencie kwas DHA. To on odpowiada za ochronę błony komórkowej i będzie efektywnie chronił komórki naszego mózgu przed stresem oksydacyjnym. Kwasy tłuszczowe omega – 3 powinny być dostarczane do naszego organizmu wraz ze zbilansowaną dietą. Jednocześnie warto zadbać o to, by uzupełnić ewentualne niedobory.
  • resweratrol – jest to silnie przeciwutleniająca substancja, która również pomaga chronić komórki naszego mózgu.
  • kofeinę – jest to dobrze nam znana substancja, która może nas nie tylko pobudzić, ale także poprawi naszą pamięć oraz koncentrację.
  • tyrozyna – to z kolei jeden z najważniejszych aminokwasów dla naszego mózgu i układu nerwowego. Pomaga ona zwiększyć czujność i szybkość reakcji, nawet w stresujących sytuacjach.
  • adaptogeny – pod tą nazwą kryje się zestaw ziół – naturalnych substancji – które mają dobroczynny wpływ na naszą pamięć i koncentrację. Do najważniejszych adaptogenów, jakie powinny znaleźć się w składzie leku na pamięć, można zaliczyć: żeń – szeń, bakopę drobnolistną, rożeniec górski czy miłorząb japoński.
  • cholina – ta substancja często nazywana jest po prostu witaminą B4. Ma ona pozytywny wpływ na pamięć długotrwałą.

Leki na pamięć z takimi substancjami w składzie są nie tylko bezpieczne w stosowaniu, ale także będą cechowały się najbardziej efektywnym działaniem.

Jak należy stosować leki na pamięć?

Stosowanie leków na pamięć – nawet tych o całkowicie naturalnym składzie – nigdy nie powinno być dobrowolne. Wynika to z faktu, że nawet “bezpieczne” leki na pamięć, które stosowane są w nadmiarze, mogą spowodować skutki uboczne. Właśnie dlatego, przed kuracją powinniśmy zapoznać się z ulotką, która dołączona jest do opakowania. Znajdziemy w niej zalecenia producenta odnośnie stosowania danego preparatu. W momencie, kiedy dalej mamy wątpliwości co do odpowiedniego dawkowania preparatu, wówczas warto skonsultować się dodatkowo z farmaceutą i dopytać o szczegóły. Warto również dokładnie sprawdzić, czy aby nie jesteśmy uczuleni na konkretny składni, jaki został zawarty w preparacie wspomagającym pamięć. Wówczas nasza kuracja będzie bezpieczna i efektywna.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment