Jak wybrać najlepszą karmę mokrą dla psów?

Optymalnie zbilansowana dieta jest podstawą żywienia psów. Pozwala zachować zdrowie, energię i dobre samopoczucie czworonoga. Czym więc karmić zwierzaka, aby mieć pewność, że dostarczamy jego organizmowi wszystkiego, co konieczne? Polecanym rozwiązaniem jest dobrej jakości mokra karma. Jak wybrać najlepszą dla pupila? Dowiedz się z naszego artykułu.

  1. Karma mokra dla psów – czyli jaka?
  2. Jak wybrać karmę mokrą dla psa?

Karma mokra dla psów – czyli jaka?

Mokra karma dla psów to pożywienie o konsystencji przypominającej pasztet lub konserwę. Od karmy suchej odróżnia ją przede wszystkim znaczna zawartość wody. Odpowiednie nawodnienie karmy wpływa na układ pokarmowy zwierzaka, np. ułatwiając trawienie i wydalanie, czy też usprawniając jego pracę nerek. Ponadto karma tego typu posiada niższą zawartość kaloryczną w porównaniu do pożywienia suchego. Jej zaletą jest też wspomniana konsystencja. Nie wymaga ona gryzienia, dlatego też jest najbardziej odpowiednia dla psich seniorów albo osobników młodszych, które mają problemy z gryzieniem. Mokre karmy cieszą się zwykle dużą aprobatą samych zwierzaków. Bardzo szeroka oferta różnych smaków sprawia, że psy z wielką chęcią spożywają tego rodzaju „potrawy”. Ponadto niektóre z rodzajów mokrej karmy posiadają w składzie dodatkowe substancje odżywcze, dzięki czemu sprawdzają się w przypadku konkretnych problemów zdrowotnych zwierzaka.

Jeśli chodzi o dietę zwierzęcia, to zaleca się podawanie pożywienia suchego i urozmaicanie codziennych posiłków o regularnie podawane karmy mokre. Można więc np. rano podawać jedzenie suche, a wieczorem mokre.

Jak wybrać karmę mokrą dla psa?

Należy pamiętać, aby – w trosce o zdrowie zwierzęcia – podawać wysokiej jakości karmy, które są przystosowane do indywidualnych wymagań oraz potrzeb zwierzęcia, jego masy, rasy czy wieku. Są one dostępne w sklepie https://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Karma-dla-psow_Karma-bytowa-dla-psow_Karma-mokra-dla-psow-1346.html. Dobrze, aby karmy tego typu zawierały jak największą ilość czystego mięsa mięśniowego, ewentualnie podrobów, ale nie odpadów pochodzenia zwierzęcego. Jeśli dopiero rozpoczynasz karmienie zwierzęcia karmami mokrymi, możesz zakupić kilka różnych smaków, aby sprawdzić, które z nich są szczególnie chętnie zjadane przez psa. Jeżeli twoje zwierzę cierpi na różne choroby lub dolegliwości, po konsultacji z weterynarzem możesz zacząć podawać psu specjalnie opracowane karmy weterynaryjne. Dostępne są m.in. wersje dla psów cierpiących na cukrzycę, zwyrodnienie stawów, serce albo nerki. Ponadto w przypadku psów rasowych, można wybrać karmę dopasowaną do konkretnej rasy zwierzęcia. Inna dieta jest bowiem wskazana w przypadku labradora czy wyżła, a inna dla małego Yorka albo ratlerka.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment