Jak przechowywać buty w niewielkich pomieszczeniach?

Każda kolejna para nowych butów może wiązać się nie tylko z radością z nowego zakupu, ale również niemałym problemem związanym z kwestią logistyczną. Szczęśliwi posiadacze przestronnej garderoby zazwyczaj nie muszą się przejmować wolnym miejscem na odzież i obuwie. Większy kłopot mogą mieć osoby, które całą kolekcję obuwia przechowują w przedpokoju. Im jest on mniejszy – tym większy problem z przechowywaniem obuwia. Czy trzeba rezygnować ze swojej miłości do butów na rzecz zachowania wolnej przestrzeni? Czy istnieje dobry system przechowywania obuwia na niewielkim metrażu?

Zbyt dużo butów – jak je zmieścić?

Ze wszystkich ubrań i akcesoriów, które przechowuje się w swoim mieszkaniu,  buty bez wątpienia stanowią jeden z większych problemów. Przeciętna osoba ma co najmniej kilka par butów, a biorąc pod uwagę potrzeby rodzin – może to być nawet kilkanaście do kilkudziesięciu par, które trzeba gdzieś zmieścić i uporządkować. Buty mają również różne rozmiary i kształtu – wysokie kozaki zajmą zdecydowanie więcej miejsca niż letnie japonki, a męskie sneakersy w rozmiarze 47 mogą zająć nawet “pół przedpokoju”. Jak szybko i z pomysłem uporządkować wszystkie pary butów?

Nowoczesne szafki na buty – eksperci od domowej logistyki

Piętrzące się w szafie i w przedpokoju pudełka na buty nie tylko zabierają sporo cennej przestrzeni, ale również wpływają na wizualny nieporządek i zaburzenie poczucia ładu. W zależności od tego, jak wygląda szafa i przedpokój, istnieje na szczęście wiele sprytnych rozwiązań organizacyjnych, które pozwolą dobrze zagospodarować kurczącą się przestrzeń w mieszkaniu. Nowoczesne szafki na buty maksymalnie wykorzystują dosłownie każdy centymetr kwadratowy mieszania. Dzięki nim, buty można przechowywać w pionie, obok siebie lub w pojedynczych pudełkach.

Rodzaje szafek na buty

Istnieje wiele różnych sposobów uporządkowania „obuwniczego bałaganu”. Kluczem do zapewnienia ładu w swojej kolekcji jest dobra szafka na buty, który mimo niewielkich rozmiarów jest w stanie zmieścić i uporządkować nawet największe kolekcje. Na rynku dostępne są różnorodne rozwiązania:

  • Szafka na buty z siedziskiem to praktyczny i ładnie wyglądający mebel, który poza swoim docelowym przeznaczeniem spełnia jeszcze funkcję siedziska, na którym można wygodnie usiąść, by zmienić obuwie. W zależności od wyboru modelu, takie szafki na buty mieszczą od kilku do nawet kilkunastu par. Do szafki można włożyć również specjalne organizery, dzięki czemu porządkowanie butów staje się jeszcze łatwiejsze.
  • Wąska, wysoka szafka na buty to z kolei świetnie rozwiązanie kiedy priorytetem jest zaoszczędzenie lub odzyskanie miejsca w ciasnym, niewielkim pomieszczeniu. Pionowe, wąskie szafki na buty zazwyczaj mają pojemne półki, które otwiera się systemem rotacyjnym. Dzięki temu, obuwie nawet dużych rozmiarów obuwie przechowywane jest pionowo, a mebel nie zajmuje dużo miejsca.
  • Regały na buty dostępne są w kilku wersjach. Dużą popularnością cieszą się jednak regały metalowe. Są łatwe w pielęgnacji, odporne na wilgoć i zapewniają swobodną cyrkulację powietrza. Z uwagi na brak podziałek, buty można stawiać na nich rzędami, co nie tylko zachowuje idealny ład, ale również pozwala na szybką lokalizację butów.

Szafki na buty można łatwo dopasować również do stylu mieszkania. Wielbiciele monochromatycznych barw i futurystycznych rozwiązań docenią nowoczesne szafki na buty w białym, lub szarym kolorze, które są pozbawione zbędnych zdobień. Osoby, które urządziły mieszanie w stylu rustykalnym, mogą zdecydować się na szafkę w kolorze klasycznego dębu z dodatkowymi ornamentami. Ponadto, szafki na buty można również dopasować do stylu glamour (np. szafka na buty z pikowanym, tapicerowanym siedziskiem), lub klasycznym – w postaci regału lub stojaka.

Szafki na buty są dobrym rozwiązaniem na organizację przestrzeni w przedpokoju lub garderobie. Z uwagi na dość szeroki wybór dostępnych rozwiązań, nawet wąskie i niewielkie pomieszczenia mogą zastąpić obszerną, oddzielną garderobę. Aby stworzyć więcej miejsca, zapewnić wizualny ład i zadbać o stan swoich butów – sprawdź jakie szafki na buty sprawdzą się w Twoim mieszaniu.

Share

Zobacz również

Leave a Reply