Jadąc z prędkością ponad 200 km/h, doprowadził do wypadku

Policjanci z grupy SPEED w okolicach Ząbkowic Śląskich zarejestrowali szaleńczą jazdę 35-letniego kierowcy, który na odcinku, gdzie obwiązywał limit prędkość do 90 km/h, pędził aż 219 km/h, a na ograniczeniu do 70 km/h przyspieszył do 230 km/h. Kilkanaście sekund po próbie zatrzymania mężczyzna doprowadził do wypadku, w którym ucierpiała jego 29-letnia pasażerka.

15 marca tuż po godzinie 18:00 policjantów z grupy SPEED patrolujących drogę krajową nr 8 wyprzedził w miejscu niedozwolonym samochód marki Subaru Impreza. Chwilę później kierowca sportowego auta wyprzedził kolejnych kierujących, tym razem na skrzyżowaniu. Jego szaleńcze manewry zostały nagrane na policyjnym wideorejestratorze.

Funkcjonariusze widząc skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny, natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego. Jednak kierowca subaru zamiast zatrzymać swój samochód zaczął przyspieszać. W pewnym momencie 35-latek pędził z prędkością blisko 230 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, przekraczając tym samym dozwolony limit o 160 km/h!  Zbliżając się do jadących przed nim aut, ponownie wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, omijając wysepkę z lewej strony i jadąc pod prąd.

Poruszając się z tak dużą prędkością, w pewnym momencie nie udało mu się zapanować nad prowadzonym pojazdem i na łuku drogi najpierw wypadł z drogi, uderzając w przydrożną skarpę, po czym samochód „przeleciał” nad drogą i spadł na koła. Mężczyźnie nic się nie stało, ale jego 29-letnia pasażerka z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Policjanci zdecydowali o skierowaniu na tego nieodpowiedzialnego kierowcę wniosku o ukaranie do sądu. 35-latek będzie odpowiadał karnie za spowodowanie wypadku drogowego, a za liczne wykroczenia drogowe, które popełnił, otrzyma łącznie 38 punktów karnych. Mężczyzna w chwili zatrzymania nie miał przy sobie prawa jazdy, dlatego funkcjonariusze wnioskowali o zatrzymanie jego uprawnień do kierowania pojazdami.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment