Jadąc Porsche łamał przepisy ruchu drogowego

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 zł oraz otrzymał 15 punktów karnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 43-letniego jeleniogórzanina, który kierując pojazdem osobowym popełnił  wykroczenia w ruchu drogowym przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

26 listopada br. około godziny 16.00 policjanci na drodze wojewódzkiej 367 w kierunku Wrocławia zauważyli pojazd marki Porsche. Zarejestrowali wykroczenia, których kierowca ten  dopuścił się w ruchu drogowym. Okazało się, że kierujący wyprzedzał na podwójnej ciągłej oraz przekroczył prędkość. Urządzenie rejestrujące wskazało, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 90 km na godzinę miał na liczniku 176 km.  Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 43-letni jeleniogórzanin.

W związku obowiązującymi przepisami policjanci ukarali go mandatem w wysokości 700 zł oraz za popełnione wykroczenia naliczyli mu 15 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Wideo dostępne tutaj.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment