IV Krzeszowska Noc Wszystkich Świętych

Informujemy, iż dnia 31 października 2017 roku odbędzie się IV Krzeszowska Noc Wszystkich Świętych.

Zaproszeni są wszyscy, którzy tego wieczoru w sposób szczególny chcą świętować ze wszystkimi zbawionymi.

Na godzinę 15:00 krzeszowskie sanktuarium zaprasza dzieci przebrane za postaci świętych do Sali Rycerskiej w Klasztorze Sióstr Benedyktynek na Bal Wszystkich Świętych.

O godz. 17:30 w bazylice rozpocznie się modlitwa różańcowa na zakończenie miesiąca października, a po niej Eucharystia wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych.

Około godz. 19:00 po zakończonej Eucharystii w uroczystej procesji i przy dźwiękach pięknej muzyki organowej do Mauzoleum Piastów zostaną przeniesione relikwie świętych, które przechowywane są w krzeszowskim sanktuarium. Wśród nich, oprócz świętych cysterskich czy benedyktyńskich, znajdują się doczesne szczątki apostołów św. Tomasza, św. Szymona czy św. Judy Tadeusza. Na zakończenie procesji i po złożeniu relikwii w Mauzoleum zostanie odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych.

Od godz. 19:30 do północy wierni będą mieli okazję indywidualnej modlitwy przy relikwiach w otoczeniu świętych spoglądających z ołtarzy i malowideł, a trzeba wiedzieć, że w Krzeszowie postaci świętych jest kilkaset.

Noc, dzieląca ostatni dzień października i pierwszy listopada, w wielu kulturach miała i ma wymiar ponadprzeciętny. Za oceanem króluje kult śmierci w postaci Halloween; Słowianie łączyli się ze zmarłymi przez Dziady, a dla Chrześcijan jest to dzień radosny – wspomnienie naszych Orędowników, którzy już nie oglądają Boga jakby w zwierciadle, niejasno; lecz oglądają Go twarzą w twarz (1 Kor 13, 12). Owe radosne świętowanie nie może ominąć krzeszowskiego sanktuarium.

Tuż po zakończeniu litanii rozpocznie się również gra terenowa dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami.

Zwieńczeniem tej nocy będzie Eucharystia odprawiona w Mauzoleum Piastów Śląskich przy ołtarzu Wszystkich Świętych.Share

Zobacz inne

Leave a Comment