Informacja Wojewody w związku z zagrożeniem koronawirusem

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem.

Na terenie województwa dolnośląskiego są dwa potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.

Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Pana Jarosława Obremskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka.

Podczas konferencji Wojewoda Dolnośląski poruszył kwestie zakazu odwiedzin w szpitalach oraz incydentu mającego miejsce dziś na terenie Wrocławia.

Szanowni Państwo, chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom Dolnego Śląska za zastosowanie się do wydanego zakazu. Dziś otrzymuje informacje o znaczącym ograniczeniu prób wtargnięcia do szpitali – mówił Wojewoda Jarosław Obremski – Czuję się zobowiązany, żeby poinformować także o incydencie, który miał dziś miejsce we Wrocławiu. Na jednym z osiedli pojawiły się plakaty, zawierające  nieprawdziwe informacje o zarażonym pacjencie. Apeluję o weryfikowanie pojawiających się informacji i nie wywoływanie niepotrzebnej paniki.

Wojewoda poinformował również, że badanie na obecność koronawirusa ucznia z Oławy dało wynik negatywny. Kwarantanna pozostałych osób powinna zakończyć się jutro.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 235,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -523 ,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 50.

Fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Share

Zobacz inne

Leave a Comment