Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z zagrożeniem koronawirusem

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem.

Na terenie województwa dolnośląskiego są cztery potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.

Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Pana Jarosława Obremskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka.

Podczas spotkania przekazano informacje o decyzji Rządu, dotyczącą ograniczenia funkcjonowania wszystkich placówek oświatowych w całym kraju, w terminie od 12 do 25 marca.  Pierwsze dwa dni (12-13 marca) to okres przejściowy. Oznacza to, że w przedszkolach i szkołach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Do 25 marca zawieszono także organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie całego województwa.

Wojewoda zaapelował do mieszkańców Dolnego Śląska o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz o współdziałanie z organami administracji publicznej.

– Szanowni Państwo, apeluję, aby w trosce o zdrowie swoje jak i innych, propagować pewne zmiany kulturowe, dbać o higienę, a także unikać przebywania w dużych skupiskach ludzi. Oprócz zmian administracyjnych, musimy dokonać także zmiany naszej postawy, ponieważ w tej sytuacji kluczowe jest to, jak działa społeczeństwo – mówił Wojewoda Jarosław Obremski.

Wojewoda Dolnośląski poinformował także o stanie zdrowia pacjentki, u której wczoraj zdiagnozowano obecność wirusa COVID-19.

– Osoba, u której wczoraj zdiagnozowano obecność koronawirusa jest w bardzo dobrym stanie. Nie należy do grupy ryzyka. Chciałbym również poinformować, że dla dobra wszystkich zdiagnozowanych osób, a także ze względu na ochronę danych osobowych nie będziemy udzielać szczegółowych informacji, dotyczących pacjentów – mówił Wojewoda Dolnośląski.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 158,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 772,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 46.

Fot. DUW

Zobacz inne

Leave a Comment