Informacja o pracach na terenie budowy drogi S3. Bolków-Kamienna Góra

GDDKiA poinformowała o pracach na terenie budowy drogi S3 (Zadanie III od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ).

Obecnie na budowie prowadzone są roboty w zakresie dróg, gdzie prowadzone jest odhumusowanie na Sekcji I, wywóz karpiny i drzew na miejsca składowe.
Na obiekcie WS-36 (wiadukt w Jaczkowie) wykonywane jest posadowienie na podporze B, w ubiegłym tygodniu wykonano posadownienie pod platformę awanbeka pomiędzy podporą A i B, oraz trwa skuwanie głowic pali na podporze A. Na obiekcie WS-31 (wiadukt w Gostkowie)wykonano wykop i chudziak na podporze C, na podporze A wykonywano zbrojenie ławy fundamentowej, zostało wykonane betonowanie fundamentu w osi A.

Na obiekcie PZ29 wykonano wykop i chudziaka pod przepust.
Na Tunelu TS-32 prowadzony jest wykop, a także przekruszenie skał z wykopu.
Na Tunelu TS-26 trwa drążenie nitki wschodniej i zachodniej portalu południowego, aktualnie wydrążono nitka wschodnia (lewa) ma około 122,6 metrów, nitka zachodnia (prawa) ma około 82,5 metra. W połowie lutego wykonawca rozpocznie drążenie tunelu od nawy wschodniej. Na portalu północnym trwa kotwienie i torkretowanie ściany czołowej portalu oraz wykop.

Przypominamy, że reportaże z budowy tuneli dostępne są na naszym portalu tutaj.

W branży wodociągowej prowadzone są prace przy kolizji 3/W5 i 4/W6.
W branży melioracyjnej prowadzone są prace przy przebudowie rowu R_40+818 i R_38+482, oraz spięcia istniejącego drenażu.

Wszystkie reportaże z budowy drogi S3 dostępne są tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment