III śniadanie prasowe z poseł Iwoną Krawczyk

W dniu 1 kwietnia 2019 roku w kamiennogórskim Biurze Poselskim Poseł na Sejm RP Iwony Krawczyk odbyło się trzecie śniadanie prasowe z lokalnymi mediami.

Przypominamy, że rozmowa z mediami stanowi element polityki informacyjnej Iwony Krawczyk. Cykl spotkań prasowych został zapoczątkowany 4 lutego br. Tym sposobem posłanka informuje o swojej bieżącej pracy w Sejmie RP.

Podczas trzeciego śniadania prasowego poseł Iwona Krawczyk poruszyła m.in. temat tzw. „Piątki Kaczyńskiego”, zmiany na stanowisku prezesa Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji, o czym informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, zapowiadanego strajku nauczycieli, wszechobecnego hejtu oraz braku dbałości o nasze środowisko.

Poseł Iwona Krawczyk: “Piątka Kaczyńskiego” to nic innego jak kolejna oferta PIS na obecny polityczny sezon. Przed nami wybory do Europarlamentu i w październiku wybory do sejmu i senatu.
Czy jest to kiełbasa wyborcza? Elektorat PIS oczekuje kolejnych świadczeń, a przecież nic tak nie ugruntowuje elektoratu, czy też nie poprawia dobrego humoru jak żywa gotówka.

Eksperci są zgodni, że to ryzyko dla stabilności budżetu zwłaszcza w kolejnych latach. To koniec ograniczania deficytu, to ryzyko powiększania długu publicznego.

„Piątka Kaczyńskiego” wg mnie ma 2 wymiary. Po pierwsze wymiar polityczny, czyli kupowanie elektoratu, po drugie gospodarczy – stymulowanie konsumpcji.

Podsumowując, mamy komunikat – lepiej rozdać niż reformować!!!!”.

Podczas rozmowy posłanka stwierdziła, że państwo stać, aby rozdać pieniądze dzieciom, młodym i emerytom – nawiązując do proponowanej “Trzynastki dla emerytów 2019”. Nie ma jednak dla nauczycieli, pielęgniarek, opiekunów niepełnosprawnych, pracowników sądów i służb mundurowych.

Poseł Iwona Krawczyk: “Roszczenia dopiero przed nami i trzeba będzie zmierzyć się z tymi oczekiwaniami także w czasach spowolnienia, co łatwe nie będzie”.

Odnosząc się do zwolnienia prezesa DCR-u stwierdziła, że pomimo zachodzących w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji korzystnych zmianach zostaje odwołany kompetentny menedżer i to są właśnie  koszty koalicji Bezpartyjnych z PIS na Dolnym Śląsku.

Posłanka odniosła się również do tematu, który zbulwersował wiele osób, gdzie Inspekcja Transportu Drogowego na samochodzie służbowym reklamuje „Piątkę Kaczyńskiego”.

Poseł Iwona Krawczyk: “Wyspecjalizowana, umundurowana i uzbrojona formacja kontrolna jest nową agencją PR PiS’u”.

Podczas śniadania prasowego zostało poruszonych wiele innych tematów. Tradycyjnie stół podczas śniadania wypełniły produkty spożywcze lokalnych przedsiębiorców.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment