II Pielgrzymka Rzemieślników do Krzeszowa

W dniu 19 marca 2019 roku odbędzie się II Pielgrzymka Rzemieślników do Krzeszowa. W zabytkowych murach Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie dolnośląscy rzemieślnicy i nie tylko wezmą udział w wykładzie historyczno-edukacyjnym i będą mieć możliwość zwiedzania specjalnej trasy “Śladami Budowniczych”. 

Cały program tegorocznej pielgrzymki został przygotowany w taki sposób, aby każdym punktem mocno nawiązywać do charakteru spotkania.

Program:

Godz. 10:00 – przywitanie
Godz. 10:30 – konferencja historyczno-edukacyjna
Godz. 11:15 – czas wolny (możliwość osobistej modlitwy przed Cudowną Ikoną w bazylice, możliwość skorzystania z oferty restauracji “Stara Wozownia” oraz zaznajomienia się z ofertą turystyczną)
Godz. 12:00 – uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Józefa

Kościół pw. Św. Józefa to świątynia, która swym pięknem dorównuje samej bazylice. Wybudowany przez opata Bernard Rosa założyciela Bractwa św. Józefa jednego z największych opatów krzeszowskich. Wnętrze zdobione jest licznymi freskami, które swym malarskim kunsztem stworzył “śląski Rembrandt” Michał Leopold Willmann, a które opowiadają niezwykłą historię świętego cieśli.

Godz. 13:30 – posiłek dla uczestników pielgrzymki, pożegnanie
Godz. 14:30 – możliwość zwiedzenia specjalnej trasy turystycznej “Śladami Budowniczych”

Trasa turystyczna “Śladami Budowniczych” jest skierowana bezpośrednio do uczestników II Pielgrzymki Rzemieślników. Uczestnikom zwiedzania przypisani zostaną przewodnicy, którzy w ok. 1,5-godzinnych przejściach oprowadzą grupy po obiektach i miejscach wpisujących się w tematyczny charakter spotkania. Poczynając od Studni Książęcej, uczestnicy zobaczą niedostępne miejsca opactwa, takie jak klasztorne podziemia czy strychy, na wieży widokowej kończąc.

Bilety na zwiedzanie można nabyć przed przyjazdem, korzystając ze sklepu internetowego sklep.opactwo.eu lub na miejscu w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

Wszelkie informacje odnośnie wydarzenia dostępne są pod nr tel. 75 742 32 79.

Share

Zobacz inne

One Thought to “II Pielgrzymka Rzemieślników do Krzeszowa”

Leave a Comment