II Bike Rajd Lisich Skałek

Dnia 28 sierpnia 2016 roku w Dębrzniku odbyła się druga edycja Bikerajdu Lisich Skałek.

Rajd MTB był wytyczony leśnymi drogami ziemi kamiennogórskiej, zlokalizowanymi w obrębie wsi Dębrznik, Marciszów i Antonówka (niektóre z nich znane tylko lokalnemu leśniczemu).
Wyścig oraz trasa gwarantowała niezwykłe widoki oraz wielkie emocje towarzyszące współzawodnictwu.

Była to druga edycja tej wyjątkowej imprezy organizowanej na terenie Gminy Kamienna Góra – terenie obfitującym w przepiękne krajobrazy.Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych, propagowanie aktywnego trybu życia i wypoczynku oraz promocja lokalnych przedsiębiorców.

Rajd jest organizowany przez Stowarzyszenie „Złoty Dąb” i władze sołectwa Dębrznik przy współudziale Wójta Gminy Kamienna Góra i Nadleśnictwo Kamienna Góra.

Rywalizacja podczas rajdu była podzielona na kategorie: Mini (2-6 lat, trasa 700 m), Junior (7-13 lat, trasa 1500 m) oraz Open (14 i więcej lat, trasa ~20 km).

Podczas wydarzenia odbyły się również zabawy dla najmłodszych z animatorem, występy artystyczne, losowanie nagród i inne.
Każdy z uczestników otrzymał medal, koszulkę i ciepły posiłek, a dzieci poniżej 7 lat również czapeczki z daszkiem.

Wydarzenie było również okazją do zbierania podpisów pod petycją poparcia budowy ścieżki rowerowej na nasypie kolejowym Kamienna Góra-Krzeszów. Niebawem powiadomimy o ilości zebranych podpisów.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej atmosferę tego wydarzenia.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment