Hosting dla początkującego. Co najlepiej wybrać?

Punktem obowiązkowym na liście rzeczy do zrobienia osoby początkującej w funkcjonowaniu w sieci okazuje się między innymi wybór odpowiednich usług hostingowych. Nie da się ukryć, że jest to zdecydowanie najistotniejsza kwestia, o jakiej nie wolno zapomnieć, a na pewno, której nie można bagatelizować, wybierając zupełnie przypadkowego dostawcę. Jeśli chcesz zaistnieć w wirtualnej przestrzeni, pozostając w niej na dobre, a zarazem przyciągając pokaźne grono zainteresowanych, koniecznie powinieneś przeczytać niniejszy poradnik, w którym podpowiemy, jaki hosting będzie w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Bądź ambitny

Bardzo często zdarza się, że kompletny amator w dziedzinie prowadzenia serwisu www decyduje się na zwykły, prosty hosting, jakim jest standardowy wariant hostingu współdzielonego. Oczywiście jest to bardzo szeroko rozpowszechniona forma omawianych usług internetowych, która dodatkowo kusi naprawdę niskimi kosztami, ale jednak – to masówka. Nie da rady jakoś szczególnie wybić się wśród tak silnej dziś konkurencji rynkowej, kiedy nasza wirtualna wizytówka raz działa, a raz szwankuje, a niestety taki scenariusz pisze się praktycznie zawsze, gdy wybieramy hosting współdzielony. Powód? Nie chcemy siać czarnowidztwa, ale podpieramy się konkretnymi faktami – przecież z tego samego hostingu, którym dysponujesz Ty i dokładnie identycznej maszyny serwerowej korzystają setki innych klientów tego samego dostawcy. Czy nie jest to już wystarczająca przyczyna, a w zasadzie raczej bardziej wypadałoby stwierdzić swego rodzaju sygnał alarmowy dla początkującego blogera czy świeżo upieczonego właściciela sklepu online, wskazujący jasno- postaw na coś bardziej sprawdzonego. Nie patrzmy na dobór hostingu jak na coś co jest przymusowe i stanowi jedynie kolejny z punktów technicznych wymagany do spełnienia, ażeby w ogóle móc rozpocząć działalność w sieci. Hosting może stać się nie tyle „przykrym” obowiązkiem, ale naszą przepustką do biznesowego sukcesu. Co mamy na myśli? Spójrz dalej.

Zdobądź przewagę

Wybierając właściwe dla nas rozwiązanie hostingowe możemy mieć praktycznie sto procent pewności, że nasza witryna nigdy nie będzie miała przestoju w pracy, zawsze będzie dostępna, nie będzie się zawieszała czy też ładowała fragmentarycznie. Rzecz jasna nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na pytanie – który hosting wybrać? A także ciężko jest generalizować, wrzucając do jednego worka wszystkie strony internetowe i przypisując im jeden optymalny, uniwersalny hosting. Nie ma tak niestety, że hosting, który przypadł do gustu naszemu znajomemu przypadnie i nam. Wszystko uzależnione jest stricte od tego, jaki jest rodzaj prowadzonej przez niego wirtualnej platformy. Im bardziej rozbudowane serwisy, tym bardziej zalecane jest wydanie nieco więcej na inwestycję w serwer dedykowany. W przypadku strony dopiero co raczkującej w sieci ale z perspektywą rozwoju idealnie sprawdzi się nieco tańszy wariant jakim jest serwer VPS, a więc Virtual Private Server. Dla blogera strzałem w dziesiątkę będzie zaś bez wątpienia specjalny hosting pod WordPressa. Wszystkie te rozwiązania w atrakcyjnych cenach proponuje między innymi doświadczona marka hostingowa Hekko, dlatego też stojąc przed koniecznością wyboru właściwego dostawcy, warto koncentrować uwagę na tych firmach, które prezentują szeroki wachlarz różnych rozwiązań, aby mieć z czego wybrać dla siebie najlepsze z nich.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment