Hommage à Kieślowski 2013

Trwa drugi dzień Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski. Dziś goście wzięli udział w uroczystej gali, podczas której, we foyer kina Zdrowie, odbyło się otwarcie wystawy, na której zaprezentowano eksponaty zgromadzone w Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski to także imprezy towarzyszące. W przerwach między emitowanymi filmami Kieślowskiego odbywają się panele dyskusyjne z udziałem twórców prezentowanych filmów, przyjaciół reżysera oraz gości specjalnych.

Festiwal ma na celu pokazanie twórczości jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, jak również jego dokumentalną wrażliwość.
Organizatorzy festiwalu chcą pozostać wierni dziedzictwu wybitnego artysty, który przez wiele lat rozwijał swój styl, dowodząc swoich umiejętności zarówno w dziedzinie dokumentu, jak i filmu fabularnego. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym żony reżysera, Pani Marii Kieślowskiej, która wraz z córką Martą Hryniak uczestniczyła w dzisiejszym panelu po emisji filmu Biały. Razem odwiedziły również Balkon Kieślowskiego, jedną z atrakcji turystycznych Sokołowska. Krzysztof Kieślowski mieszkał w Sokołowsku w latach 1941-1996, gdzie zajmował wraz z rodzicami jedno z mieszkań w centrum miasta znajdujące się na piętrze kamienicy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment