Grzegorz Kasdepke w czarnoborskiej Bibliotece+Centrum Kultury

W czarnoborskiej Bibliotece+Centrum Kultury odbyło się dziś (wtorek, 9 lipca) spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepkem.

Grzegorz Kasdepke to jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz, laureat zaszczytnego tytułu – Kawalera Orderu Uśmiechu.

W trakcie spotkania, które miało humorystyczny charakter, dzieci z zaciekawieniem zadawały mnóstwo pytań, a pisarz odwdzięczył się rozdawaniem autografów i pamiątkowymi zdjęciami.

Przypominamy, że Grzegorz Kasdepke debiutował w 1995 roku książką „Miasteczko Misiów”. Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w „Świerszczyku”, „Ciuchci” i „Komiksowie”, scenarzysta programów dla dzieci („Ciuchcia”, „Budzik”, „Podwieczorek u Mini i Maxa”) oraz seriali telewizyjnych. Do najpopularniejszych jego książek należą „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, seria o Detektywie Pozytywce, czy „Horror. Skąd się biorą dzieci?”. Jego opowiadania publikowane były w „Świerszczyku”, „Ciuchci”, „Komiksowie” i w „Wesołych literkach”. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: Co to znaczy (2003 r.) i Bon czy ton (2005 r.). W 2019 roku Kapituła Orderu Uśmiechu dołączyła go do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Zadanie „Biblioteka Ludzi z Pasją” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zobacz inne