Grupa Bez Jacka zagra w Kamiennej Górze

W dniu 16 lutego 2019 roku o godz. 19:00 w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbędzie się koncert grupy Bez Jacka.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia pod numerem tel. 75 744 28 75. Organizatorem koncertu jest kamiennogórskie Centrum Kultury.

Bez Jacka to grupa wykonująca poezję śpiewaną. Śpiewa między innymi do tekstów wierszy Bolesława Leśmiana i lidera zespołu – Zbigniewa Stefańskiego. Nazwa nawiązuje do śmierci jednego z członków grupy – Jacka Stefańskiego. Jacek zginął w 1983 roku w Gdańsku, pobity przez “nieznanych sprawców” (jest wpisany na helsińską listę ofiar Stanu Wojennego).
Grupa powstała w roku 1974 jako KANT. Występowali w niej bracia Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, oraz ich kolega Maksymilian Ziętek. Na przełomie dekad Jan i Jacek wrócili do rodzinnego Gdańska, gdzie występowali jako Bracia Stefańscy a Zbyszek został na Kielecczyźnie. Śmierć Jacka w sierpniu 1983 przerwała występy duetu. Wtedy też zrodziła się buntownicza nazwa formacji powstałej na bazie KANTu. Zbigniew Stefański (fot. powyżej), Jan Stefański i Jarosław „Horacy” Chrząstek postanowili wspólnie grać. Po paru miesiącach dołączył do zespołu Krzysztof „Lumbago” Górski.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Grupa Bez Jacka zagra w Kamiennej Górze”

  1. […] Jubileuszowym koncertem będzie występ grupy Bez Jacka, o którym informowaliśmy tutaj. […]

Leave a Comment