Groźny wypadek z udziałem motocyklisty

Do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło 31 maja 2019 roku około godziny 15.40 na ulicy Wyszyńskiego w Jeleniej Górze. Kierujący pojazdem osobowym najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doszło do zderzenia. Motocyklista trafił do szpitala. Policja apeluje o rozsądek.

31 maja 2019 roku około godziny 15.40 na ulicy Wyszyńskiego w Jeleniej Górze doszło do groźnego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierujący pojazdem marki Subaru wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa 24-letniemu motocykliście, w wyniku czego doszło do zderzenia. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Kierowca subaru nie odniósł obrażeń. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.Sezon motocyklowy można uznać za rozpoczęty. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak wynika z policyjnych obserwacji, wina za zdarzenia drogowe leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie motocyklistów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma  najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply