Groźny wypadek na pasach. Poszkodowana 62-letnia kobieta

Do groźnego w skutkach wypadku drogowego doszło 21 marca 2019 roku około godziny 18.00 w Jeleniej Górze na ul. Konstytucji 3 Maja. Potrącona na pasach 62-letnia kobieta została hospitalizowana. Kierowca, który nie ustąpił jej pierwszeństwa był trzeźwy. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letni kierujący samochodem marki Honda, nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych 62-letniej jeleniogórzance, a następnie w wyniku zdarzenia wypadł z drogi i wpadł do rowu. Poszkodowana kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment