Groźny wypadek na krajowej 3 w Radomierzu

Do groźnego wypadku drogowego doszło 8 maja br. około godziny 11.50 w Radomierzu na krajowej 3. Pojazd osobowy Citroen uderzył w bok autobusu kursowego, w wyniku czego ten przewrócił się na bok. W autobusie jechało łącznie 10 osób, z czego 5 zostało przewiezionych do szpitala. Kierowcy obu pojazdów trzeźwi. Kierowca pojazdu osobowego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Utrudnienia na krajowej 3 trwały ponad dwie godziny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący pojazdem marki Citroen Berlingo jadąc od Wrocławia w kierunku Jeleniej Góry, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok autobusu kursowego Jeleniej Góra-Janowice Wielkie, w wyniku czego ten przewrócił się na bok. W autobusie jechało łącznie 10 osób, z czego 5 zostało przewiezionych do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.  Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku. Kierowca pojazdu osobowego został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonano przy udziale prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Utrudnienia na tym odcinku drogi trwały ponad dwie godziny. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. W związku z opadami deszczu na drogach jest ślisko. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment