Groźny wypadek na krajowej 3 w Piechowicach

Do groźnego wypadku drogowego doszło 29 kwietnia br. około godziny 10.30 w Piechowicach na krajowej 3. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze kierowali auta osobowe na objazdy przez Szklarską Porębę Dolną, natomiast pojazdy ciężarowe były zatrzymywane przed Piechowicami. Kierowcy zmuszeni byli poczekać na zakończenie czynności i odblokowanie drogi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierujący pojazdem marki Daewoo Lanos jadący z rodziną  na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym, którym kierował 47- letni mężczyzna. Kierowca oraz 2 pasażerów z pojazdu osobowego trafiła do szpitala. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku. Kierowcy obu pojazdów trzeźwi.

Policjanci wyznaczyli objazdy dla pojazdów osobowych przez Szklarską Porębę Dolną, natomiast pojazdy ciężarowe są zatrzymywane i kierowcy muszą poczekać na zakończenie czynności i odblokowanie drogi.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. W związku z opadami deszczu na drogach jest ślisko. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment