Groził sąsiadom i w akcie zemsty wybił szybę w ich oknie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w ubiegłym tygodniu zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który groził sąsiadom pozbawieniem życia. Zaraz po opuszczeniu policyjnego aresztu, w akcie zemsty w oknie ich mieszkania wybił szybę. Ponownie został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz o jego karze zadecyduje sąd.

W dniu 01 sierpnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali wezwani do interwencji na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna grozi dwójce sąsiadów pozbawieniem życia, przy czym jest bardzo wulgarny. W związku z powyższym kamiennogórscy policjanci w wyniku niezwłocznie podjętych działań i dobrej znajomości terenu szybko namierzyli 40 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry w jednej z bram w centrum miasta. Okazało się, iż znajduje się on pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie, a następnie kryminalni przedstawili mu zarzut kierowania gróźb karalnych
w warunkach powrotu do przestępstwa, do którego to mężczyzna się przyznał, jednak skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

W związku z czynem, do którego się dopuścił Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do sąsiadów, którym 40 – latek groził.

Niestety mężczyzna po opuszczeniu policyjnego aresztu, kilka dni później ponownie znajdując się w stanie nietrzeźwości, pojawił się w pobliżu miejsca zamieszkania sąsiadów i wykorzystując ich nieobecność, w akcie zemsty wybił szybę w jednym z ich okien. Tym razem podczas zatrzymania 40 – latek był bardzo agresywny w stosunku do policjantów, wykrzykując w ich stronę różnego rodzaju wulgaryzmy, zupełnie nie chciał poddać się wydawanym przez nich poleceniom. W związku z powyższym mężczyznę zatrzymano po raz kolejny do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie, a następnie policjanci z wydziału kryminalnego przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia w warunkach powrotu do przestępstwa.

O wysokości kary łącznej zadecyduje teraz sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment