Groził pozbawieniem życia pracownikowi ochrony marketu

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 22-letniego wałbrzyszanina, który 3 stycznia br. groził pozbawieniem życia pracownikowi ochrony jednego z wałbrzyskich marketów. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się 22-latek. Zatrzymany ma swoim koncie posiadał 17 kradzieży rożnego rodzaju sprzętu RTV i AGD z marketu na terenie Szczawna Zdroju. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku pracy operacyjnej  funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskie Policji w Wałbrzychu wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu szybko ustali, iż zatrzymany za kierowane groźby wobec ochroniarza, 22-letni mężczyzna na przełomie grudnia 2019 i stycznia 2020 roku dokonał 17 kradzieży z włamaniem sprzętu RTV i AGD na łączną kwotę prawie 10 000 zł. Sprawca poprzez pokonanie elektronicznych zabezpieczeń wynosił ze sklepu rożnego rodzaju sprzęty elektroniczne. Skradziony sprzęt w znacznej części został odzyskany przez policjantów.

Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed Sądem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment