Groził i nękał swoją byłą partnerkę

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził i nękał swoją byłą partnerkę. Mężczyzna nachodził ją o różnych porach dnia i nocy, groził spaleniem, zrobieniem krzywdy. Kobieta zaczęła obawiać się o swoje życie i zdrowie. Teraz odpowie on za groźby karalne oraz stalking za co grozić mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz mężczyzna musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Dzielnicowi z Kowar zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o groźby karalne oraz uporczywe nękanie swojej byłej partnerki.

22 marca 2019 roku policjanci z polecenia oficera dyżurnego pojechali do jednej z podkowarskich miejscowości na interwencję. Według zgłoszenia były partner dobija się do okien i drzwi, wyzywa pokrzywdzoną i jej grozi.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą oraz jej 30-letniego byłego partnera. Kobieta oświadczyła, że mężczyzna  od czasu, kiedy się rozstali na początku marca br. cały czas ją nachodzi o różnych porach dnia i nocy, dobija się do drzwi i okien, wyzywa ją, jak również zagroził podpaleniem mieszkania i zrobieniem jej krzywdy. Kobieta zaczęła się obawiać o swoje życie i zdrowie.

W związku z ewentualnym zagrożeniem życia i zdrowia 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia, a mężczyzna odpowie za groźby karalne oraz uporczywe nękanie kobiety za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz