Gromee w Wałbrzychu

Przypominamy, iż dnia 25 maja 2018 roku podczas tegorocznych Dni Wałbrzycha, na terenie Starej Kopalni, swoją muzykę zaprezentuje Gromee, o czym informowaliśmy wcześniej.

Gromee i Lukas Meijer 8 maja br. będą reprezentować Polskę podczas 63. Konkursu Eurowizja 2018 w Lizbonie z melodyjną piosenką „Light Me Up”.

Gromee to krakowski producent, DJ, remixer i autor tekstów. Odnajduje się doskonale w rożnych gatunkach muzyki, nie tylko klubowej. Gromee bardzo ceni sobie brzmienie żywych instrumentów, eksperymentuje z muzyką i współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i multiinstrumentalistami. Jego sety na żywo to zawsze najlepiej wyselekcjonowana muzyka i dźwięki które wciągają słuchacza. Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju.

Jako producent od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, w jego solowym projekcie śpiewał już miedzy innymi Andreas Moe utwór „Gravity” znany z produkcji Tiesto czy Hardwella. Anderz Wrethov utwór „Live Forever” wokalista, producent, multiinstrumentalista znany szerszej publiczności ze swojej solowej twórczości oraz produkcji dla największych gwiazd konkursu Eurowizji. Utwory te gościły na antenach Polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych.

W 2015 roku premierę miał singiel artysty utwór „Follow You” który wokalnie wspiera WurlD – amerykański wokalista współpracujący m.in. z Timbalandem. „Follow You” odniosło ogromny sukces w kraju, przez długi okres czasu utwór rozbrzmiewał na antenach największych rozgłośni radiowych w Polsce a teledysk można było zobaczyć w wielu muzycznych stacjach telewizyjnych. „Follow You”odniosło również duży sukces poza granicami kraju. Kompozycja była wśród setki najchętniej granych utworów w całej europie i gościło na antenach radiowych miedzy innymi w Dani, Szwecji, Holandii, Czechach, Niemczech, Rosji. W Polsce singiel podbił listy przebojów i dotarł do 11. miejsca AirPlay Chart. W grudniu 2015 roku Związek Producentów Audio Video oraz Sony Music przyznali artyście nagrodę w postaci Złotej Płyty za sprzedaż singla Follow You.

W roku 2016 artysta zaprezentował słuchaczom swój kolejny singiel. Utwór „Fearless” to produkcja do której Gromee zaprosił szwedzka wokalistkę May Britt Scheffer. Autorem tekstu w utworze jest Raz Nitzan (współtwórca hitów m.in. Armina van Buurena). „Fearless” było jednym z najczęściej granych utworów w Polskich stacjach radiowych.

W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera nowego singla „Spirit”. Singiel jest utrzymany w klimacie popowo – elektronicznym z charakterystycznymi dla artysty brzmieniami. Swojego głosu w utworze użyczyła szwedzka wokalistka i kompozytorka Mahan Moin. Utwór osiągnął ogromny sukces w Polsce. Uplasował się na 1 miejscu Air Play Poland – co oznacza ze był najczęściej granym utworem w Polskich stacjach radiowych i otrzymał status Złotej Płyty.

Rok 2017 – Gromee zaprezentował fanom kolejne nagranie Runaway. Do współpracy zaprosił znaną z poprzedniego utworu Spirit Mahan Moin. Utwór w bardzo szybkim tempie zaczął podbijać listy przebojów i był jednym z najczęściej granych utworów w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Został również nominowany w plebiscycie Przebój Lata Radia 2017 radia RMF FM.

W 2017 roku jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek Ania Dąbrowska zaprosiła Gromeego do współpracy dzięki której powstał Remix do utworu „Nieprawda” – piosenka szturmem podbiła listy przebojów i była jednym z najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych.

W listopadzie 2017 Gromee po raz kolejny zaskoczył swoich słuchaczy niespodziewanie wydając nowego singla. Utwór o tytule “Without You” to mieszanka muzyki elektronicznej i rockowej. Do piosenki głosu użyczył szwedzki wokalistka rockowy Lukas Meijer.

Podczas Dni Wałbrzycha 2018 zobaczymy również Agnieszkę Chylińską oraz Kasię Kowalską.Share

Zobacz inne

Leave a Comment