Grand Prix Amatorów na Szosie

W dniu 11 maja 2019 roku odbędzie się w Boguszowie-Gorcach V ogólnopolski rajd rowerowy dla fanów kolarstwa.

Na rajd zaprasza Fundacja eRBeKa.

W maju kontynuujemy nasze „wysokogórskie” zmagania, wobec czego na rajd w woj. dolnośląskim zapraszamy w Sudety Wałbrzyskie! Bez wątpienia jest to jedna z najpiękniejszych tras, jakie udało nam się do tej pory przygotować – a przy tym baaardzo wymagająca. Spotykamy się w Boguszowie-Gorcach, tuż pod Rynkiem i Ratuszem, które szczycą się mianem najwyżej położonych w Polsce. Tym samym nie zabraknie bajecznych krajobrazów, a w sieci okolicznych dróg nowiutkich asfaltów, położonych ledwie w 2018 r.

Wydarzenie ma charakter sportowo-rekreacyjny i odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Uroku zabawie doda też fakt, że niektóre odcinki będą wąziutkie i ciaśniutkie – w sam raz na mocno rozciągnięty sznureczek zapalczywie pedałujących pod górkę harcowników. Jednocześnie jednak przestrzegamy przed popuszczaniem fantazji na zjazdach – raz, że jedziemy w ruchu otwartym i z naprzeciwka zawsze może wyłonić się samochód czy inny pojazd, a dwa, że rozwijanie wysokich prędkości na nieznanych drogach jest bardzo ryzykownym pomysłem. Wiara we własne umiejętności zjazdowe oczywiście jest potrzebna, ale szanse na „odrobienie cennych sekund” tak naprawdę są iluzoryczne i błahe w porównaniu z czasem zyskanym lub straconym na podjazdach.

Jeśli wersja 119 km / 1.700 m przewyższenia wyda się komuś zbyt poważnym wyzwaniem, będzie można skorzystać z wersji skróconej do 86 km i pozbawionej największych trudności.

Plan i opis trasy, a także szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem naszego profilu na fb, poprzez klub na Stravie czy instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować. Formularz rejestracyjny znajduje się na www.protimer.pl/bio/569.

Strona rajdu: www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/dolnośląskie
Plan trasy: www.strava.com/routes/16873107
Plan wersji MINI: www.strava.com/routes/17228909

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wydarzenia:

09.00     Otwarcie Biura Rajdu, rejestracja
10.45     Odprawa organizacyjno-techniczna dla Uczestników i Służb Technicznych
11.00     Start Honorowy
14.00     Przewidywany finisz pierwszych Uczestników
16.00     Dekoracja Zwycięzców i wręczenie nagród
17.00     Zakończenie Rajdu

Share

Zobacz inne

Leave a Comment