Golec uOrkiestra wystąpi w Krzeszowie?

Według nieoficjalnych informacji krzeszowskie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej prowadzi rozmowy w sprawie ustalenia warunków koncertu zespołu Golec uOrkiestra w Krzeszowie.

Koncert wstępnie zaplanowano na 29 grudnia 2019 roku. Niebawem więcej szczegółów.

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.

Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1”, która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu.

Zespół potwierdził swój sukces kolejną, jeszcze bardziej przebojową płytą, noszącą tytuł „Golec uOrkiestra 2”. Osiągnęła ona status poczwórnej platyny, a jej sztandarowe „Ściernisco” przez wielu okrzyknięte zostało hymnem pokolenia nowej, odradzającej się po 1989 roku Polski.

W 2002 przyszła kolej na „Trójkę”, z której pochodzą ogniste „Pędzą konie”, oraz pełne życiowej mądrości „Kto się ceni”. Również „Golec uOrkiestra 4” (2004) i „Golec uOrkiestra 5” (2009) udowodniły, że braciom Golec pisanie przebojów przychodzi niezwykle łatwo. To z tych albumów pochodzą takie utwory, jak „Nie ma nic”, „Góralskie tango”, „Wujek Louis song” czy „Życie jest muzyką”.

Wierność własnym korzeniom, oryginalność, bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

Fot. golec.pl

Share

Zobacz inne

One Thought to “Golec uOrkiestra wystąpi w Krzeszowie?”

  1. […] Przypominamy, że w Bazylice NMP w Krzeszowie odbędzie się koncert zespołu Golec uOrkiestra, o czym informowaliśmy wcześniej. […]

Leave a Comment