Gminny Konkurs Palm i Potraw Wielkanocnych

Dnia 8 kwietnia 2017 roku w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra odbył się zapowiadany wcześniej Gminny Konkurs Palm i Potraw Wielkanocnych. Udział w konkursie wzięły sołectwa: Czadrów, Leszczyniec, Szarocin, Ogorzelec, Pisarzowic, Ptaszków. W tym roku nie zabrakło również gospodarzy, których reprezentowało stowarzyszenie My Krzeszowianie.

Pyszne żury, faszerowane jajka, pomysłowe sałatki, pasztety, swojskie wędliny i inne wspaniale przygotowane potrawy gościły na stołach CBK w Krzeszowie. Jury, któremu przyszło ocenić zarówno smaki przygotowanych dań, jak również estetykę ich wykonania i prezentacji, miało duże problemy z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie sołtysi Jolanta Serafinko i Adam Matusik oraz przewodniczący rady gminy Piotr Pawlik zdecydowali się przyznać pierwszą nagrodę sołectwu Leszczyniec. Druga lokata przypadła Stowarzyszeniu Szarocinianki z Szarocina, a trzecie reprezentacji Pisarzowic. Nagrodę za najpiękniejszy mazurek odebrali członkowie Stowarzyszenia Wrzosowisko Ogorzelec i mieszkańcy tej miejscowości.

Podczas sobotniego przeglądu zostali również wyłonieni zwycięzcy konkursu na najpiękniejszą palmę. Komisja w składzie Ewa Kwiecińska, Danuta Zasada, Monika Całko i Ryszard Bizoń oceniało aż 25 wyjątkowych konstrukcji wykonanych przez mieszkańców 13 sołectw. Wśród zgłoszonych do konkursu palm były zarówno te wykonane przez mieszkańców, jak również prace indywidualne. Wszystkie były piękne i pracochłonne, o czym mogli się przekonać również goście sobotniej uroczystości. Specjalnie dla nich w Kinie za Rogiem wyświetlony został film, będący relacją z obrad jury.

Organizatorzy przeglądu nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy. Dla nich zostały przeprowadzone warsztaty tworzenia dekoracji wielkanocnych oraz decoupage. Zajęcia spotkały się ze sporym odzewem, podobnie pokaz zdobienia pisanek i możliwość degustowania konkursowych potraw.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.
Bardzo obszerna relacja dostępna na stronie cbkkrzeszow.pl. Zapraszamy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment