Gmina Marciszów stara się pozyskać kolejne środki na zadania inwestycyjne

Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik informuje mieszkańców, że Gmina Marciszów stara się pozyskać kolejne środki na zadania inwestycyjne.

W tym roku złożyliśmy już 5 wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Spośród wielu potrzeb, jakie dostrzegam w gminie, wybrałem te priorytety, które mają szansę zgodnie z wytycznymi i kryteriami ogłoszonego naboru. Złożone wnioski dotyczą:

Pierwszy wniosek – dotyczy przebudowy i modernizacji łącznie 10 dróg gminnych w miejscowościach Ciechanowice, Domanów, Marciszów, Pustelnik, Sędzisław, Świdnik i Wieściszowice, gdzie łączna szacowana wartość inwestycji wynosi 3 ml zł.

Drugi wniosek – dotyczy przebudowy drogowego nitowanego mostu kratownicowego na rzece bóbr w Marciszowie Górnym, gdzie szacowana wartość inwestycji wynosi 7 ml zł.

Trzeci wniosek – dotyczy modernizacji i rozbudowy infrastruktury sportowej w centrum rekreacyjno-sportowym w Marciszowie, gdzie szacowana wartość inwestycji wynosi 3,5 ml zł.

Czwarty wniosek – dotyczy modernizacji i rozbudowy gminnych oczyszczalni ścieków w Ciechanowicach i Sędzisławiu wraz z budową wiaty na osad, a szacowana wartość inwestycji to 1,95 ml zł.

Piąty wniosek – budowa świetlicy wiejskiej wraz z infrastrukturą we wsi Świdnik, gdzie szacowana wartość inwestycji wynosi 3,5 ml zł.

Trzymajcie kciuki za powodzenie i uwzględnienia naszych wniosków. Dodam, że każde otrzymane wsparcie finansowe jest przez nas właściwie zagospodarowywane i pozwala mi sukcesywnie rozwijać Naszą Gminę.

Wójt Gminy Marciszów
Wiesław Cepielik

Więcej informacji z gminy Marciszów prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment