Gmina Kamienna Góra wybuduje demonstracyjny obiekt

Gmina Kamienna Góra otrzymała dotację z UE w wysokości 1,36 mln zł na budowę demonstracyjnego budynku pełniącego funkcję świetlicy wiejskiej oraz remizy OSP w Ptaszkowie. Nowoczesny obiekt ma stanąć przy węźle drogi S3 Kamienna Góra Północ.

Obiekt zaplanowano do realizacji w standardzie budownictwa niskoenergetycznego (pasywnego) i z uwzględnieniem wymogów stawianych obiektom użyteczności publicznej od dnia 1.01.2021 r. Ma przy tym pełnić rolę budynku demonstracyjnego w zakresie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań w budownictwie.

W planowanym budynku przewiduje się wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna), systemów zarządzania energią (czujniki temperatury, termostaty, sterowanie pompą ciepła przez internet) i innych elementów demonstracyjnych (zielony dach, system odzyskiwania wody deszczowej).

Po podpisaniu umowy z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej, zostanie rozpisany przetarg na realizację zadania w systemie “zaprojektuj-wybuduj”.

info/foto: Patryk Straus – wójt gminy Kamienna Góra

Share

Zobacz inne

Leave a Comment