Gmina Kamienna Góra próbuje pozyskać 2,5 mln zł na remizę w Pisarzowicach

Przypominamy, że z końcem ubiegłego roku premier Mateusz Morawiecki przekazał, że do gmin, w których niegdyś funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y), rząd planuje w sumie przekazać 250 milionów zł. Nabór wniosków ruszył już w styczniu br. Gmina, która kwalifikuje się do udziału w rządowym programie może złożyć maksymalnie trzy wnioski o wsparcie inwestycji o wartości od 50 tys. zł do aż 5 mln zł.

Oczywiście o środki z rządowego programu ubiega się gmina Kamienna Góra, która złożyła trzy wnioski. W jednym z nich jest próba pozyskania 2,5 mln złotych na budowę remizy w Pisarzowicach. Nowy obiekt powstałby przy istniejącej obecnie remizie, w której niegdyś znajdowała się owczarnia. Zagospodarowany zostałby również pobliski plac m.in. pod tor przeszkód do ćwiczeń dla młodzieży.

W dwóch kolejnych wnioskach znalazła się modernizacja i rozbudowa systemu oświetlenia z budową chodnika w miejscowości Czadrów oraz rozbudowa budynku przy boisku o dodatkowe pomieszczenie pełniące funkcję świetlic, o czym informowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment