Głosowania na projekty w budżecie partycypacyjnym

Od 9 do 18 października 2017 roku głosować można będzie na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Kamiennej Góry po raz drugi decydują na co przeznaczyć środki w ramach tzw. budżetu partycypacyjnego. W tym roku pula środków na realizację wybranych projektów wyniesie 100 tys. zł. Miasto podzielone zostało na cztery okręgi, każdy do dyspozycji dostanie 25 tys.

Mieszkańcy swoje propozycje mogli zgłaszać do końca lipca. Wszystkie złożone projekty weryfikowane były następnie pod względem możliwości ich realizacji. Komisja od uwagę brała m.in. stan formalno-prawny, szacunkowy koszt realizacji czy możliwość realizacji w jednym roku budżetowym. I tak, z 12 złożonych projektów 8 uzyskało pozytywną opinię i poddane zostanie pod głosowanie.

W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy Kamiennej Góry, którzy ukończyli 16 rok życia, poprzez: wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urny umiejscowionej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Kamiennej Górze w godzinach pracy urzędu lub wysłanie wypełnionej karty do głosowania na adres: Urząd Miasta Kamienna Góra, (pl. Grunwaldzki 1, 58-400 Kamienna Góra, z dopiskiem „Budżet partycypacyjny”). Decydować będzie data wpływu do urzędu. Głos oddać można tylko raz i tylko na jeden projekt.

Kartę do głosowania można pobrać (od 9 października) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Kamiennej Górze i ze strony internetowej kamiennagora.pl lub BIP Urzędu Miasta. Tam też znaleźć można listę projektów, które zakwalifikowane zostały do głosowania oraz pełne informacje dotyczące zasad i sposobu oddawania głosów.

Pełna treść ogłoszenia
Lista projektów przyjętych pod głosowanieShare

Zobacz inne

One Thought to “Głosowania na projekty w budżecie partycypacyjnym”

  1. […] Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego miasta Kamienna Góra na rok 2018, o czym informowaliśmy wczesniej. […]

Leave a Comment