GFPOINT 2016

Dziś dnia 30 stycznia 2016 roku w naszym regionie trwa kolejna edycja airsoftowego biegu na orientację GFPOINT, o której informowaliśmy wcześniej.
Impreza ta organizowana jest od 2010 roku przez Fundację GLADIUS, sponsorem tytularnym jest firma Gunfire – jeden z największych sklepów airsoftowych i outdoorowych w Polsce. Skierowana jest do wszystkich pasjonatów wojskowości i airsoftu, a także osób chcących sprawdzić siebie i swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach. Cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród członków grup i stowarzyszeń o charakterze patriotycznym i proobronnym.

Na uczestników czeka nie tylko licząca ok. 40 kilometrów trasa biegnąca przez Rudawy Janowickie, ale także rozmaite zadania testujące ich sprawność fizyczną, wytrzymałość, orientację w terenie, odporność na stres, wiedzę dotyczącą wojskowości oraz umiejętność pracy w zespole. Z uwagi na charakter wyzwań stawianych przed uczestnikami bardzo istotny jest również aspekt kształtowania postaw i umiejętności związanych z obronnością.

Uczestnicy, których w tym roku jest ponad 300 rywalizują na trzech trasach różniących się długością i wymaganiami. Najdłuższa trasa kategorii TEAM to rywalizacja 4-osobowych zespołów, gdzie każdy uczestnik przez cały czas musi posiadać przy sobie plecak o wadze minimum 10kg, replikę broni i kamizelkę z oporządzeniem taktycznym. Rywalizacja na tej trasie rozpoczęła się już w nocy z piątku na sobotę. Dwie pozostałe kategorie indywidualne BASIC i PROFESSIONAL różnią się długością trasy i ilością punktów kontrolnych na każdej z nich.

Co roku organizatorzy podnoszą poprzeczkę, przygotowując dla uczestników nowe rodzaje wyzwań i atrakcji. Między innymi dlatego w sześciu poprzednich edycjach wzięło udział łącznie ponad 1500 uczestników, a sam GFPOINT na stałe zagościł w kalendarzu imprez o charakterze outdoorowym i airsoftowym.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej uczestników GFPOINT 2016 na jednym z punktów kontrolnych, jaki miał miejsce na Górze Parkowej i Arado.
W Arado uczestnicy mieli do rozwiązania również test dotyczący podziemi i historii regionu.

Share

Zobacz inne

One Thought to “GFPOINT 2016”

  1. […] W zeszłym roku jeden z punktów kontrolnych biegu zlokalizowany był w podziemiach Arado, gdzie uczestnicy mieli do rozwiązania również test dotyczący podziemi i historii regionu. Relacja dostępna tutaj. […]

Leave a Comment