Gdzie szukać pracy weekendowej w Jeleniej Górze?

mężczyzna w trakcie pracy w Jeleniej Górze

W obliczu narastającego kryzysu i zwiększającej się inflacji prawie każdy z nas został zmuszony do przysłowiowego zaciśnięcia pasa. Niestety dla części osób nie jest to wystarczające lub po prostu chcą zwiększyć swoje dochody. Świetnym do tego sposobem jest praca weekendowa. Gdzie jej szukać w Jeleniej Górze?

Pracę dodatkową możemy podzielić na dwie kategorie, czyli lokalną i zdalną. Pracy zdalnej nie ogranicza miejsce, wymaga jedynie najczęściej dobrego połączenia internetowego. Daje nam wiele możliwości, a to, którą pracę wybierzemy, zależy jedynie od naszych chęci i umiejętności, w tym znajomości języków obcych. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by znając angielski pracować dla zagranicznych pracodawców, np. ze Stanów Zjednoczonych. Drugą możliwością jest lokalna praca w Jeleniej Górze, w mieście mającym 80 tys. mieszkańców z pewnością znajdziemy weekendowe zajęcie.

Weekendowa praca zdalna

Przeglądając ogłoszenia o pracę GoWork, możemy zauważyć, że znajdują się oferty, których wymagania nie są wygórowane. Można znaleźć pracę przy pomocy biurowej w wykonywaniu podstawowych zadań związanym z bazami danych np. wprowadzanie informacji.

Osoby, które wolą pracować z domu, z pewnością zainteresują oferty pracy zdalnej. Tutaj jest spory rozstrzał różnych kategorii ofert i wszystko będzie zależeć od umiejętności. Osoby kreatywne lub po prostu takie, które specjalizują się w danej branży, mogą odnaleźć się jako copywriterzy ogólnotematyczni lub piszący specjalistyczne teksty w danej dziedzinie. Zapotrzebowanie na pisanie tekstów jest spore, a w pierwszej fazie pisania szczególnie mogą pomóc giełdy tekstów lub grupy Facebookowe. To na nich znajdziemy wiele ogłoszeń i ofert współpracy.

Osoby mające smykałkę do grafiki również znajdą wiele zleceń, jednocześnie oferując się, dobrze jest mieć ze sobą podstawowe portfolio, by zwizualizować swój styl artystyczny. Jeśli projekt grafika zadowoli klienta, z pewnością zostanie on z nim na dłużej.

Wiele ofert można znaleźć na tworzenie stron internetowych. Osoby znające się na tworzeniu, naprawach, edycji stron znajdą wiele zleceń. Jest to jedna z tych prac, która ze względu na swoją specjalizację może dostarczyć sporych dochodów.

Gdzie znajdziemy pracę weekendową w Jeleniej Górze?

To właśnie w weekendy wiele branż zaczyna się uaktywniać. Część osób chce odpocząć i korzysta z różnych atrakcji, czy możliwości spotkania się ze znajomymi. Jedną z takich branż jest gastronomia, to tutaj szczególnie w weekend zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników. Wiele osób chcąc odprężyć się czy spotkać ze znajomymi wybiera restauracje, ale to nie wszystko. Weekend to wesela, imprezy, komunie, czyli spore zapotrzebowanie na kelnerów i pomoc kuchenną.

Zdecydowana większość eventów w Jeleniej Górze odbywa się w soboty i niedziele. To świetna okazja, by zatrudnić się przy nich jak pomoc techniczna lub przy sprzedaży biletów. Podobne zatrudnienie można znaleźć w klubach nocnych. Wiele klubów potrzebuje tylko weekendowo osób do sprzedaży biletów, ochrony czy do pomocy kuchennej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment