Galowy Koncert Sylwestrowy

Dnia 30 grudnia 2017 roku o godz. 18:00 w wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój odbędzie się Galowy Koncert Sylwestrowy – Wiesław Ochman i Jego Przyjaciele.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego zaprezentuje wiązanki piosenek Roberta Stolza, wiązanki musicalowe i przeboje operetkowe.

Soliści:
Wiesław Ochman – tenor, gospodarz wieczoru
Aleksandra Stokłosa – sopran
Renata Dobosz – mezzosopran
Maciej Komandera – tenor

Bilety na wydarzenie w cenie 70 -150 zł. dostępne na interticket.pl i pod nr tel. 74 842 28 93.

Wiesław Ochman to śpiewak operowy (tenor liryczny). Występował na największych scenach operowych i estradach świata, w towarzystwie największych gwiazd operowych, m.in. w mediolańskiej La Scali (1982), Barcelonie, Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie, Sewilli i Wiedniu. Uczestniczył w najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych, z udziałem najsłynniejszych zespołów, łącznie z Wiener Philharmoniker i Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Herberta von Karajana i Karla Böhma. Po 1999 Wiesław Ochman zajął się też reżyserią, wystawiając w Operze Śląskiej w Bytomiu Don Giovanniego W.A. Mozarta, Traviatę Verdiego oraz Carewicza Ferenca Lehára. Osobną dziedziną artystyczną działalności Ochmana była muzyka oratoryjna. Nagrał wiele płyt dla najpoważniejszych firm fonograficznych, jak Deutsche Grammophon, Polydor, EMI, Decca, Supraphon i polska Muza. W latach 70. XX wieku nagrał 2 polskie płyty z ariami operowymi i z ariami operetkowymi z akompaniamentem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Zdzisława Górzyńskiego.Share

Zobacz inne

Leave a Comment