Funkcjonariusze prewencji zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego bez uprawnień

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania okazało się, że 24-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Biały Kamień około godziny 20:30. Wałbrzyscy funkcjonariusze mieli podejrzenie, iż kierujący jedzie samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie na ul. Andersa podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący wtedy przyspieszył i dalej kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się kilkaset metrów dalej przy ul. Daszyńskiego w Wałbrzychu. Tam mężczyzna został zatrzymany.

24-letni mieszkaniec Wałbrzycha w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest nietrzeźwy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Badanie wykazało w jego organizmie 1,88 promila alkoholu we krwi. Samochód mężczyzny po wykonanych czynnościach trafił na parking strzeżony.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz