Fotele ogrodowe – sposób na urozmaicenie przestrzeni do wypoczynku

Wypoczywanie na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie to coś, o czym marzy niemal każdy. Jednak niezwykle istotne jest jej wcześniejsze urządzenie tak, abFotele ogrodowe – sposób na urozmaicenie przestrzeni do wypoczynkuy każda chwila, którą tam spędzimy, była niewątpliwą przyjemnością. Stoliki, krzesła, huśtawki, hamaki i pufy – to je najczęściej wybieramy do urządzenia przestrzeni ogrodowej. Na szczęście równie ważne są fotele ogrodowe. To z ich udziałem można budować ciekawe, urozmaicone aranżacje, w których poczujesz prawdziwy relaks.

Dlaczego warto zdecydować się na fotele ogrodowe?

Z jednej strony stanowią spójny element aranżacyjny konkretnego wystroju balkonu, tarasu lub ogrodu. Z drugiej jednak strony mogą być kompletnie odrębną strefą wypoczynkową – nieco inaczej zaaranżowaną, wyróżniającą się inną kolorystyką lub – może niezauważalnym, ale na pewno wyczuwalnym – odmiennym „flow” tego miejsca.

Na tarasach, balkonach i w ogrodach bardzo często tworzymy miejsca do spożywania posiłku. Dlatego stają tam stoły i krzesła lub pufy przy stolikach, dzięki którym możemy wygodnie spożywać grillowane na świeżym powietrzu potrawy. Tymczasem fotele ogrodowe mogą stanowić odrębną strefę – strefę relaksu. Wystarczy piękny fotel ogrodowy, kilka stylowych poduszek, czasem również pasujący do fotela podnóżek. Tak możemy stworzyć przestrzeń piękną, pełną dobrej energii, a także zachęcającą do odpoczynku.

Dodatkowo fotele ogrodowe, np. https://www.miloohome.pl/ogrod/fotele-ogrodowe.html mogą stanowić również ogrodową wersję kącika kawowego. Jeśli nie chcesz spożywać kawy przy stole, możesz stworzyć miejsce, w którym stanie jeden lub dwa fotele, niewielki stolik i… mnóstwo kwiatów. Klimat do wypicia aromatycznej kawy lub herbaty – idealny!

Jak dobierać fotele ogrodowe na balkon, taras lub do ogrodu?

Dobieranie fotelu ogrodowych może być wyzwaniem. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

  • Jeśli zależy Ci na uzyskaniu wizualnie spójnej koncepcji przestrzeni wypoczynkowej, kup fotele ogrodowe, które pochodzą z tej samej kolekcji, co stół i krzesła, znajdujące się na Twoim tarasie lub też w ogrodzie. Dzięki temu masz możliwość stworzenia harmonijnej, nieco monochromatycznej aranżacji, w której można odczuć brak przypadkowości i wizualny spokój.
  • Kup kompletnie inny fotel jeśli chcesz uzyskać aranżację na wzór wystroju eklektycznego, gdzie pozornie nic do siebie nie pasuje. Możesz dowolnie bawić się formą i kolorami. Pamiętaj jednak, by choć jeden element krzeseł i stolika był spójny z tym, co znajdzie się na fotelu.
  • Na mniejszych przestrzeniach możesz wykorzystać jedynie fotel, by stworzyć ciekawą, przyjemną strefę relaksu. Dobierz do niego ciekawy podnóżek, a także kilka poduszek, które uzupełnią Twoją strefę relaksu. Dzięki temu nawet na niewielkiej przestrzeni możesz stworzyć miejsce, w którym odpoczniesz.

Fotele ogrodowe powinny służyć przez co najmniej kilka lat. Zwracaj zatem uwagę na ich jakość. To właśnie jakość decyduje o tym, jak szybko przyjdzie konieczność wydania pieniędzy na nowe meble ogrodowe.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment