Forum kończące projekt “Seniorzy tworzą przestrzeń do działania w regionie kamiennogórskim”

W dniu  4 grudnia 2019 roku w Bramie Sudeckiej w Lubawce odbyło się forum kończące projekt  „Seniorzy tworzą przestrzeń do działania w regionie kamiennogórskim” wraz z debatą – Seniorzy tworzą przestrzeń do działania – jak włączyć seniorów w decyzje lokalne oraz międzypokoleniową współpracę?

W forum udział brali  seniorzy uczestniczący w projekcie, przedstawiciele urzędów gmin, ośrodków pomocy społecznych, rad seniorów oraz innych organizacji zajmujących się działaniami na rzecz seniorów. 

Podczas spotkania seniorzy  zaprezentowali samodzielnie przez siebie wykonane, prezentacje multimedialne z realizacji  inicjatyw lokalnych. Doskonałym przykładem funkcjonowania Rady Seniorów z Podgórzyna pochwalił się Pan Zdzisław Ratajski wieloletni działacz na rzecz organizacji senioralnych.

Na uroczystości zostały wręczone także dyplomy ukończenia Szkoły Seniora, a także upominki dla grup seniorów z terenu 6 miejscowości: Lubawka, Chełmsko Śląskie, Unisław Śląski, Mieroszów, Krzeszów oraz Marciszów. Przedstawiciele tych miejscowości mieli również okazję by wypowiedzieć się w dwóch ważnych dla nich kwestiach, a mianowicie: Jak samorząd oraz instytucje gminne mogą wspierać i aktywizować seniorów oraz jaki wkład mogą mieć seniorzy w aktywność społeczną i obywatelską?

W trakcie konferencji mieliśmy okazję podziwiać wystawę prac Pani Katarzyny Kunickiej – Burnat

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym bardzo dziękujemy za działania i czas poświęcony na rzecz projektu. Dla nas jako realizatorów to sama przyjemność pracy z tak wdzięczną grupą społeczną jaką są seniorzy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment