Flunk, Helaine Vis – koncert w Kamiennej Górze

Przypominamy, że 18 października br. o godz. 20:00 w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbędzie się koncert zespołu Flunk. Jako support wystąpi Helaine Vis.

Bilety w cenie 30/40 zł dostępne na kupbilecik.pl.

Koncert Flunk odbędzie się w ramach europejskiej trasy promujących najnowsze wydawnictwo norweskiej grupy „Chemistry & Math”. Flunk to połączenie muzyki elektronicznej, pop, downtempo oraz trip hopu. Zespół powstał w 2000 roku, podczas wspólnych sesji Nygaarda i Bakke, którzy chcieli stworzyć niezobowiązujący instrumentalno-samplowany materiał. W 2001 roku pracami muzyków zainteresował się reprezentujący Beat Service Vidar Hanssen, który zaproponował duetowi kontrakt płytowy. Prace nad debiutanckim krążkiem Flunk ruszyły na wakacje 2001 roku. Podczas sesji pojawiła się Anja, którą poproszono o zaimprowizowanie kilku linii melodycznych. W ten sposób powstały piosenki, które są siłą pierwszego krążka. Po roku prac zespół wydał swój pierwszy singiel – „Blue Monday”, będący jednocześnie coverem wielkiego przeboju grupy New Order.
Wiosną 2002 roku przyszedł czas na album długogrający „For Sleepyheads Only”, który ukazał się w kwietniu. Melancholijna, trip-hopowa muzyka przyprawiona oryginalnym głosem wokalistki spotkała się z ciepłym przyjęciem nie tylko w Norwegii. Zespół nagrał specjalną sesję dla londyńskiego radia BBC [audycja „Blue Room”], podpisał również umowę z amerykańskim Guidance Records.
Muzyka Flunk zyskała do dziś wielu fanów, a label BeatService wydał kolejne albumy kapeli.
Koncertowali w Chinach, Stanach Zjednoczonych i po całej Europie. Bardzo dużą popularność zyskali w Polsce, stając się tutaj jedną z najpopularniejszych grup skandynawskich. Ich magiczne i hipnotyzujące koncerty cieszą się dużą popularnością i przyciągają fanów muzyki zarówno alternatywnej, niezależnej, jak również popowej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment