Fit Festival 2018 – Turniej unihokeja

Dnia 9 maja 2018 roku w Krzeszowie odbył się turniej unihokeja o Puchar Fit Festivalu Gminy Kamienna Góra.

Turniej uroczyście otworzył wójt Patryk Straus wraz z dyrektor CBK Aldoną Słupską-Czerniak.

Do rywalizacji stanęło pięć drużyn. Po zaciętej walce wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz dyplomy. W grupie młodszej wygrała drużyna FC Misiaki natomiast w grupie starszej wygrała drużyna o nazwie Szwajateam.

Zwycięskie drużyny otrzymają Puchar Fit Festivalu Gminy Kamienna Góra 2018 podczas finału, który odbędzie się dnia 12 maja w Pisarzowicach.

Unihokej (zwany również floorballem) to dyscyplina sportowa, której utworzenie przypisywane jest Szwedom. Unihokej najłatwiej porównać do hokeja na lodzie, ale w mniej brutalnej formie oraz bez łyżew bądź krążka, a mecze prowadzone są przez dwóch równouprawnionych sędziów.

Celem turnieju , jaki odbył się w Krzeszowie była popularyzacja tej dyscypliny sportowej oraz wyłonienie najlepszego zespołu w unihokeju w naszym regionie.

Przypominamy, iż Fit Festival to cykl rozgrywek sportowych, które odbywają się na terenie gminy Kamienna Góra. Festiwal rozpoczął się dnia 3 maja wydarzeniem Bieg z Flagą i potrwa do 12 maja 2018 roku. Dzieci, młodzież i dorośli rywalizują w 6 dyscyplinach: biegi, nordic walking, piłka nożna, unihokej, tenis stołowy i siatkówka. Relacja z turnieju piłki nożnej dostępna tutaj.

W ramach Fit Festivalu odbędzie się również 11 maja w Krzeszowie Olimpiada Przedszkolaka oraz 12 maja w Pisarzowicach wesołe rozgrywki dla nieco starszych „SENIORADA”. Imprezę poprowadzi znakomity Piotr Pręgowski – konferansjer łączący talent aktorski z niebywałym poczuciem humoru i charyzmą. Nie trzeba długo opisywać tej postaci, gdyż jest to ceniony polski aktor, wystąpił w licznych filmach i serialach telewizyjnych. Widzowie znają go m.in. z takich produkcji jak „Zmiennicy”, „Camera Cafe”, „Ranczo” czy legendarnego filmu „Miś”. Od niedawna aktor zabawia publiczność występując w kabarecie Ławeczka.

Fit Festival 2018 – Bieg z Flagą

Fit Festival 2018 – Turniej Piłki NożnejShare

Zobacz inne

One Thought to “Fit Festival 2018 – Turniej unihokeja”

  1. […] Relacja z pierwszej edycji turnieju oczywiście dostępna na naszym portalu. […]

Leave a Comment