Fit Festival 2018 – Bieg z Flagą

Dnia 3 maja 2018 roku ruszył Fit Festival – cykl rozgrywek sportowych, które odbywać się będą na terenie gminy Kamienna Góra do 12 maja 2018 roku. Szczegóły wydarzenia tutaj.
Dzieci, młodzież i dorośli będą rywalizować w 6 dyscyplinach: biegi, nordic walking, tenis stołowy, unihokej, siatkówka i piłka nożna.

Wydarzenie rozpoczął Bieg z Flagą na następujących trasach:

Bieg – 5 kilometrów
Marsz Nordic Walking – 5 kilometrów
Bieg na Skalnik – 21 kilometrów (półmaraton)

Zawodnicy wystartowali z boiska sportowego przy Zespole Szkół Publicznych w Pisarzowicach. Trasa przebiegała ścieżkami Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

W biegu na 5 kilometrów, wśród kobiet najlepsza była Marlena Kurowska. Sekundy zdecydowały o ostatecznym wyglądzie podium. Na jego drugim stopniu uplasowała się Ewa Franholtz, natomiast na trzecim Kasia Stawiarska. Wśród panów niepokonany był ubiegłoroczny zwycięzca Biegu z Flagą – Krystian Gryczuk. Za nim na metę wbiegli Andrzej Cukier i Franciszek Wondołowski.

W marszu Nordic Walking na 5 kilometrów najszybciej pokonała Patrycja Paściak. Kilkadziesiąt sekund później dołączyła do niej Gabriela Ora. Trzecia była Magdalena Machaj-Klich.

W kategorii Nordic Walking mężczyzn właściwie jednocześnie na metę dotarło trzech panów. O tym, jakie miejsca zajęli zdecydowały setne sekundy. Ostatecznie podium zaprezentowało się następująco: Piotr Oleksy, Paweł Witwicki, Grzegorz Bieniek.

Najbardziej wymagającą trasą był górski półmaraton na Skalnik. Część z odważnych, którzy zdecydowali się zmierzyć z tym dystansem, złapał deszcz. Potem rozpadało się już na dobre, dlatego dekoracja odbyła się w hali sportowej ZSP Pisarzowice.

W kategorii kobiet niepokonana okazała się Marta Lipnicka, z rewelacyjnym czasem 2 godzin. Drugie miejsce na podium zajęła Sylwia Hadzicka, trzecie przypadło Adzie Pakule.

W gronie panów najlepszy był Daniel Krasulak z czasem 1:43:27. Druga i trzecia lokata przypadła kolejno: Piotrowi Garnkowi i Grzegorzowi Bublisowi.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Kamienna Góra wraz z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.
Celem wydarzenia było uczczenie Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz upowszechnianie biegania i nordic walking jako zdrowych form aktywności fizycznej i rekreacji.

W ramach Fit Festivalu odbędzie się również 11 maja w Krzeszowie Olimpiada Przedszkolaka oraz 12 maja w Pisarzowicach wesołe rozgrywki dla nieco starszych „SENIORADA”. Imprezę poprowadzi znakomity Piotr Pręgowski – konferansjer łączący talent aktorski z niebywałym poczuciem humoru i charyzmą. Nie trzeba długo opisywać tej postaci, gdyż jest to ceniony polski aktor, wystąpił w licznych filmach i serialach telewizyjnych. Widzowie znają go m.in. z takich produkcji jak „Zmiennicy”, „Camera Cafe”, „Ranczo” czy legendarnego filmu „Miś”. Od niedawna aktor zabawia publiczność występując w kabarecie Ławeczka.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska na lata 2014 – 2020.Share

Zobacz inne

One Thought to “Fit Festival 2018 – Bieg z Flagą”

  1. […] Fit Festival 2018 – Bieg z Flagą (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Komunikaty, Sport […]

Leave a Comment