Finał strefy LZS. Drużyna Pagazu Krzeszów wywalczyła awans do finału wojewódzkiego

W Mysłakowicach został rozegrany finał strefy jeleniogórskiej LZS turnieju o Puchar Lata w kategorii orlik. W turnieju zagrały najlepsze drużyny eliminacji powiatów: kamiennogórskiego, karkonoskiego i lwóweckiego.

Powiat kamiennogórski reprezentowały drużyny LKS Pagaz Krzeszów i MKS Orzeł Lubawka. Rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach. Mecze były emocjonujące i wyrównane. W obu grupach pierwsze miejsca zajęły drużyny reprezentujące powiat kamiennogórski. W meczach półfinałowych LKS Pagaz Krzeszów wygrał 4:0 z UKS Sokoliki Janowice Wielkie, a MKS Orzeł Lubawka pokonał 2:1 drużynę SP z Pławnej. W meczu o pierwsze miejsce młodzi piłkarze z Krzeszowa wygrali 3:0 z orlikami Lubawki.

Mistrzowska drużyna Pagazu Krzeszów zagrała w składzie: Dominika Mika, Mateusz Groński, Stanisław Piechota, Wojciech Ruman, Szymon Sipiora, Jakub Świerad i Filip Zając (trener Wojciech Kościelniak). Srebrni medaliści z Orła Lubawka to: Kamil Hartfelder, Patryk Jacewicz, Bartek Michalak, Patryk Orzechowski, Igor Orzeł, Igor Skoneczny, Oliwier Zdziebłko i Leon Ziętara.

Drużyna Pagazu Krzeszów wywalczyła awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 1 września w Jelczu Laskowicach. To pierwszy awans do finału dolnośląskiego młodych piłkarzy naszego powiatu w kategorii orlików.

Zobacz inne