Finał strefy jeleniogórskiej LZS piłki halowej chłopców do lat 14

W sobotę, 11 listopada 2023 roku w sali ZSP w Pisarzowicach został rozegrany finał strefy jeleniogórskiej LZS piłki halowej chłopców do lat 14. W turnieju zagrało sześć drużyn, które reprezentowały powiaty: kamiennogórski (SP Krzeszów i MKS Orzeł Lubawka), lwówecki (Czarni i LZS z Lwówka Śląskiego) oraz karkonoski (Lotnik Jeżów Sudecki i SP Janowice Wielkie).

Mecze eliminacyjne odbyły się w dwóch grupach. Pierwsze miejsca w grupach zajęły kamiennogórskie zespoły i zagrały mecze półfinałowe ze zmiennym szczęściem. Drużyna SP Krzeszów wygrała 3:0 z LZS Lwówek Śląski, a MKS Orzeł przegrał 0:3 z Lotnikiem Jeżów Sudecki. W meczu o trzecie miejsce osłabieni kontuzją lidera młodzi piłkarze z Lubawki ulegli 0:2 kolegom z LZS Lwówek Śląski. Emocjonujący i wyrównany mecz o pierwsze miejsce zakończył się wynikiem 1:1. W rzutach karnych piłkarze Lotnika wygrali 3:2 z drużyną z Krzeszowa.

W drużynie z Krzeszowa zagrali reprezentujący powiat kamiennogórski: Grzegorz Baran, Damian Jańczyk, Bartosz Łojko, Eryk Łojko, Miłosz Piechota Daniel Pasiut, Franciszek Zając i Tymon Czuba.

W drużynie z Lubawki zagrali: Krzysztof Bestling, Gracjan Fryzowicz, Wiktor Korkuć, Adrian Sakalski, Łukasz Szampera i Dominik Szampera.

Daniel Pasiut został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Zawody zostały rozegrane w ramach XXIV Dolnośląskich Igrzysk LZS.

Share

Zobacz inne