Finał LZS – biegi przełajowe

W czwartek, 24 września br. w Jeżowie Sudeckim odbył się finał strefy jeleniogórsko-zgorzeleckiej LZS biegów przełajowych Złota Jesień”. W zawodach wystartowało 325 zawodników z 6 powiatów i 12 gmin. Powiat kamiennogórski reprezentowała grupa młodych biegaczek i biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Największy sukces odniósł Szymon Głowiński (Lipienica), który zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza strefy LZS w biegu na 800 m. Wysokie punktowane miejsca zajęli Barbara Popko (Krzeszów) oraz Tomasz Koszkul (Czadrów) na dystansie 800 m. Zawody odbyły się w ramach XXIII Dolnośląskich Igrzysk LZS. Wyjazd na finał został sfinansowany z dotacji otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze i Gminy Kamienna Góra.