Festiwal Trzech Kultur cz.1

Dnia 21 stycznia 2017 roku w Krzeszowie w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra trwa kolejna edycja Festiwalu Trzech Kultur. Celem tego wydarzenia jest promowanie dziedzictwa pogranicza Polski, Czech i Niemiec.

Festiwal rozpoczął się w piątek 20 stycznia. W sobotę 21 stycznia, pod okiem jury Festiwalu, trwa przegląd jasełkowo-kolędniczy, który uroczyście otworzył Zespół Folklorystyczny “Bolkowianie” (poza konkursem). Na godz. 16:00 zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W niedzielę na zakończenie Festiwalu o godz. 10:00 odbędzie się Msza Święta w Bazylice Krzeszowskiej i koncert o godz. 13:30 w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym.

Przez trzy dni festiwalu uczestnicy mogą przesiąknąć duchowością Krzeszowa, nocując w gmachach klasztornych u Sióstr Benedyktynek oraz Sióstr Elżbietanek. Na festiwalu panuje wspaniała, świąteczna i radosna atmosfera.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował ordynariusz diecezji legnickiej ks. bp Zbigniew Kiernikowski.

Aktualizacja
W kategorii jasełkowej pierwsze miejsce zdobyło koło teatralne z parafii św. Barbary w Nowej Rudzie, drugie grupa jasełkowa ze wspólnoty pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witkowie, a trzecie zespół z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach. Natomiast wśród grup kolędniczych zwyciężyli Mali kolędnicy z Cervonego Kosteleca (Czechy) przed Sokta Ciureja Angelo z parafii pw. św. Jerzego w Wałbrzychu i Ksenią Duszeńko ze wspólnoty pw. Św. Trójcy w Paszowicach.

Aktualizacja
Zobacz Festiwal Trzech Kultur cz.2

Share

Zobacz inne

Leave a Comment