Festiwal Sztuk La Palette du Monde

Dnia 11 listopada 2017 roku w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki, odbył się wernisaż prac przedstawicieli międzynarodowego stowarzyszenia artystycznego La Palette du Monde. Wydarzenie poprzedził występ artystyczny uczniów liceum z Kamiennej Góry i gości z zagranicy.Artyści reprezentujący sześć państw goszczą w Kamiennej Górze od 9 do 13 listopada. Członkami stowarzyszenia są również twórcy z Kamiennej Góry. Ich współpraca możliwa stała się dzięki partnerskim relacjom Kamiennej Góry i francuskiego Vierzon. W ubiegłym roku kamiennogórzanie z dużymi sukcesami prezentowali tam swoje prace podczas XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk – Salon Jesienny. Tu też narodził się pomysł, aby podobny festiwal zorganizować w Kamiennej Górze, zapraszając na niego twórców zrzeszonych w stowarzyszeniu.

Jest to kolejny element nawiązania i rozwijania oddolnej współpracy między różnymi środowiskami i drugi już, pomiędzy środowiskami naszych artystów, w ramach działalności Stowarzyszenia La Palette du Monde.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Festiwal Sztuk La Palette du Monde”

  1. […] międzynarodowego stowarzyszenia artystycznego La Palette du Monde. Nasza relacja dostępna tutaj. Zapraszamy również do poniższej relacji […]

Leave a Comment