Festiwal Sztuk La Palette du Monde

Artyści reprezentujący sześć państw gościć będą w Kamiennej Górze od 9 do 13 listopada. W tych dniach odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Sztuki.

Swoje prace wystawiać będą przedstawiciele międzynarodowego stowarzyszenia artystycznego La Palette du Monde. Członkami stowarzyszenia są również twórcy z Kamiennej Góry. Ich współpraca możliwa stała się dzięki partnerskim relacjom Kamiennej Góry i francuskiego Vierzon. W ubiegłym roku kamiennogórzanie z dużymi sukcesami prezentowali tam swoje prace podczas XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk – Salon Jesienny. Tu też narodził się pomysł, aby podobny festiwal zorganizować w Kamiennej Górze, zapraszając na niego twórców zrzeszonych w stowarzyszeniu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż prac artystów biorących udział w festiwalu, który odbędzie się w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa w sobotę 11 listopada od godz. 13:00.

Jest to kolejny element nawiązania i rozwijania oddolnej współpracy między różnymi środowiskami i drugi już, pomiędzy środowiskami naszych artystów, w ramach działalności Stowarzyszenia La Palette du Monde.Share

Zobacz inne

Leave a Comment