Festiwal Kopalnia Koloru

Zbliża się II edycja Wałbrzyskiego Festiwalu Folklorystycznego „Kopalnia Folkloru”. Między 5 a 7 października Wałbrzych stanie się najbardziej kolorowym, roztańczonym i rozśpiewanym miastem w Polsce. Czeka moc folkowych wrażeń: konkursy, koncerty oraz pierwsza w mieście folkowa parada!

W tym roku „Kopalnia Folkloru” to nie tylko występy zespołów z sąsiedztwa. Do Wałbrzycha przyjadą bowiem goście z: Ukrainy, Litwy, Warszawy, Legnicy, a także z Nowej Rudy. Na scenie nie zabraknie oczywiście Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

5 października odbędzie I Konkurs Piosenki Folkowej „Zafolkowani” – zgłoszenia można wysyłać już dziś. Organizator czeka na dzieci powyżej 7 roku życia, uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Szczegółowe informacje na stronie zpit.pl.

Wstęp na wszystkie wydarzenia związane z Festiwalem jest darmowy.

5 października
I Konkurs Piosenki Folkowej „Zafolkowani”. Godzina 16:30, Montownia, Stara Kopalnia (regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie www.zpit.pl).
6 października
Koncert w Parku Jordanowskim w Walimiu (godzina 16:00).
Koncert w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu (godzina 18:00).
7 października
Folkowa Parada Miejska i pokazy zespołów w Amfiteatrze (start Pl. Magistracki, godzina 10:00).
Koncert na Zamku Grodno (godzina 14:00).
Koncert Galowy w Starej Kopalni, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i występy laureatów I Konkursu Piosenki Folkowej (godzina 18:00, budynek nr 8).Zobacz inne

Leave a Comment