Fałszywi kominiarze – nie daj się nabrać! Ograniczone zaufanie to podstawa!

Kamiennogórscy policjanci otrzymali niepokojącą informację o tym, że na terenie gminy Lubawka pojawiły się osoby, które przebrani za kominiarzy usiłują sprzedawać kalendarze, a także inne akcesoria. Sam strój nie świadczy o ich autentyczności.

Bądź ostrożny i nie wpuszczaj do mieszkania nieznajomych osób. Żądanie konkretnej opłaty za kalendarz, próba siłowego wejścia do mieszkania czy rozglądanie się po nim świadczy o możliwym oszustwie.

Prawdziwi kominiarze:

-nie sprzedają kalendarzy ani innych rzeczy – są one rozdawane za darmo;
-na kontrolę przychodzą zapowiedziani, odpowiednie informacje są wywieszone w bramach czy na tablicach ogłoszeń z wyprzedzeniem;
-powinni mieć ze sobą identyfikator ze zdjęciem oraz informacjami dotyczącymi uprawnień;
-nigdy nie wchodzą oni do innych pokojów, w których nie ma ciągów wentylacyjnych lub kominowych, zawsze przeprowadzają kontrolę w obecności lokatorów mieszkania i nie chodzą samodzielnie po innych pomieszczeniach;
-nigdy nie żądają pieniędzy za wykonane usługi w blokach mieszkalnych od ich mieszkańców.

Po zakończeniu wszystkich kontroli firma kominiarska przekazuje protokół oraz rachunek na ręce przedstawicieli danej spółdzielni czy też wspólnoty i to oni w naszym imieniu uiszczają wszelkie opłaty.

Jeśli nie jesteś pewny czy zapukał do Ciebie kominiarz – informacji na ten temat udzieli Kominiarska Spółdzielnia Pracy Św. Florian (ul. Władysława Broniewskiego 6, 58-400 Kamienna Góra) – pod numerem telefonu 75 744 22 91 w godzinach pracy.

Jeśli uważasz, że jest to oszustwo – zadzwoń na numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment