EKOtlina – Piknik wiedzy w Krzeszowie

Powietrze jakim oddychamy – czy to jest ważne? Czy można w czasie zabawy rozbudzać świadomość ekologiczną? Na te pytania, ale wiele innych także, będziemy odpowiadać w czasie pierwszego Pikniku Wiedzy EKOtlina, który już 15 września w Krzeszowie. Pikniki będzie połączony z dożynkami.

Krzeszowski plac nieopodal Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra w sobotę, 15 września będzie miejscem imprez plenerowych, trwających od rana aż do następnego dnia. Na obie imprezy zaprasza wójt gminy Kamienna Góra, Patryk Straus. Pierwszą z tych imprez będzie Piknik wiedzy EKOtlina (od 10.00 do 18.00), który połączy się z Dożynkami Gminnymi (od 15.00 do 00.00).

Czym jest EKOtlina – Piknik Wiedzy? Pierwszy raz, ale w planach są kolejne, gmina Kamienna Góra zaprasza na rodzinny piknik ekologiczny połączony z – mówiąc najprościej – targami. Słowo EKO połączone z kotliną ma nawiązywać po pierwsze do miejsca – Kotliny Kamiennogórskiej a z drugiej do tematu przewodniego wydarzenia, czyli do ekologii. W tym roku skoncentrujemy się na tym, jakim powietrzem oddychamy i co z tego wynika.

EKOtlina to piknik rodzinny, co oznacza, że zapewniamy atrakcje i dobrą zabawę dla małego i dużego. Będą konkursy z cennymi nagrodami. Już teraz zachęcamy najmłodszych, aby wzięli udział w konkursie wokalnym na „zieloną piosenkę” (zapisy w czasie Pikniku od godziny 10.00) oraz proponujemy jeszcze przed Piknikiem poszerzyć swoją wiedzę na temat smogu – w tym konkursie będą szczególne nagrody. To oczywiście tylko kilka przykładów, bo program na ten dzień jest bardzo bogaty.

Będzie to także okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w ekologicznej jeździe samochodem – do tego posłuży na ekosymulator jazdy. Dlaczego piknik wiedzy? Ponieważ będą krótkie prelekcje i panele dyskusyjne o tym jak ważne jest czyste powietrze i co zrobić, aby takim było. Na stoiskach, które będą nam towarzyszyły przez cały czas trwania Pikniku, będziemy mogli dowiedzieć się jakie instalacje są ekologiczne, jak je wykonać, jakie są koszty zmiany instalacji grzewczych a nawet jak uzyskać finansowanie takich inwestycji – słowem zapewniamy wskazówki od A do Z na temat: jak zmienić swoje mieszkanie/dom na ekologiczne.Share

Zobacz inne

Leave a Comment